RU

Янукович у Польщі обговорював долю Тимошенко, - ЗМІ

08.10.2013, 10:22
Янукович у Польщі обговорював долю Тимошенко, - ЗМІ - Фото
Броніслав Коморовський та Віктор Янукович (фото - ЕРА)
Президент України  Віктор Янукович під час візиту до Польщі, швидше за все, обговорював зі своїми польськими, німецькими та італійськими колегами варіанти вирішення питання екс-прем'єра  Юлії Тимошенко. Про це пише газета Комерсант-Україна у статті Четверо серйозних чоловіків.

Вчора ввечері президент Янукович зустрівся з польським, німецьким та італійським колегами - Броніславом Коморовським, Йоахімом Гауком і Джорджо Наполітано. Після двосторонньої зустрічі президенти Польщі та України утрималися від гучних заяв і продовжили пошук шляхів усунення "бар'єрів для підписання угоди про асоціацію" в чотирибічному форматі . За інформацією джерел, саме в ході цих переговорів буде досягнута домовленість про подальшу долю Тимошенко.

Усунення перешкод для підписання угоди про асоціацію стало ключовою темою переговорів. "Президент Коморовський хотів би почути від президента Януковича  які він бачить можливості виконання Україною умов, поставлених ЄС", - заявив напередодні зустрічі глав держав міністр канцелярії президента Польщі Яромир Соколовський.

За інформацією джерел, у Кракові президентам належить вибрати один з трьох варіантів вирішення питання Тимошенко. Зокрема, йшлося про пропозицію окремих чиновників ЄС відмовитися від вимоги звільнити екс-прем'єра, але цей варіант категорично не влаштовує низкк країн ЄС, у тому числі Німеччину. Крім цього, розглядаються варіанти звільнити Тимошенко шляхом помилування, як того хочуть співголови місії Європарламенту  Олександр Кваснєвський і Пет Кокс, або ж відправити Тимошенко лікуватися до Німеччини. Останній варіант є компромісним - Тимошенко може залишитися в Німеччині до нових президентських виборів в надії на перемогу одного з лідерів опозиції, але в разі перемоги Януковича екс-прем'єр повернеться відбувати термін.

Двостороння зустріч Януковича і Коморовського почалася приблизно о 17:00 за київським часом і тривала близько півтори години. За результатами переговорів голови держав підписали програму українсько-польського співробітництва на 2013-2015 роки. Термін дії останнього документа такого роду - дорожньої карти українсько-польського співробітництва - закінчився ще в 2012 році.

Про перспективи усунення всіх перешкод для підписання СА президенти вчора говорили стримано. "Це була розмова, що стосується перспектив ліквідації останніх бар'єрів на шляху успіху саміту у Вільнюсі", - не вдаючись у подробиці, зазначив пан Коморовський за результатами зустрічі з українським колегою.

У той же час у прес-службі польського президента нагадали, що питання Тимошенко залишається однією з вимог Євросоюзу для підписання асоціації. Коморовський додав, що "розмова буде продовжена під час зустрічі з президентами Італії та Німеччини - Джорджо Наполітано і Йоахімом Гауком". У свою чергу Янукович висловив сподівання, що ці переговори будуть "важливими і дієвими".

Після заяв для преси близько 21:00 президенти віддалилися на чотиристоронню зустріч з німецьким та італійським колегами. Очікується, що саме під час цих переговорів будуть досягнуті найбільш значущі домовленості, у тому числі в питанні Тимошенко.

Досьє на Юлію Тимошенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини