Янукович сьогодні підпише скандальний закон про мови, - Герман

Янукович сьогодні підпише скандальний закон про мови, - Герман - Фото
Ганна Герман
08.08.2012, 14:27

Напруга навколо мовного питання зняла зустріч президента з інтелігенцією, на якій сторони домовилися у вересні внести до закону поправки

Радник президента з гуманітарних питань Ганна Герман впевнена, що Віктор Янукович сьогодні підпише скандальний мовний закон. Про це вона заявила в коментарі Українській правді.

"Сьогодні останній день, коли Янукович може підписати або накласти вето на мовний закон ... Після вчорашньої зустрічі з інтелігенцією підписання закону, я прогнозую, не несе вже таких тривожних питань, які виникали", - сказала вона, додавши, що, "швидше все, президент підпише сьогодні закон".

"Президент так чи інакше підписав би цей закон. Без змін, які були розроблені вчора, цей закон ніс великий розбрат у суспільство, дискримінував б людей", - зазначила Герман.

Нагадаємо, у вівторок в Криму відбулася зустріч з інтелігенцією, де було запропоновано внести зміни в мовний законопроект і створити наглядову раду, яка буде стежити за питаннями розвитку української мови як державної. Герман стверджує, що до кінця вересня  закон буде суттєво змінений.

3 липня Верховна Рада прийняла закон "Про основи державної мовної політики". Спочатку спікер Володимир Литвин відмовлявся підписувати його і навіть написав заяву про відставку. Проте Верховна Рада двічі висловила "вотум довіри" спікеру, не прийнявши відставку. 31 липня Литвин підписав закон. Він відправлений на підпис президенту.

Досьє на Ганну Герман