RU

Янукович сьогодні може зробити перший крок до Митного союзу

18.12.2012, 09:52
Янукович сьогодні може зробити перший крок до Митного союзу - Фото
Фото: president.gov.ua
Під час майбутнього візиту президента України в Москву підписати договір про приєднання до Митного союзу буде неможливо. Про це заявив урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД, Євразійським економічним співтовариством (ЄврАзЕС) і регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян, слова якого наводить КоммерсантЪ-Украина.

Мунтян відзначив, що підписати договір буде неможливо навіть з тієї причини, що він потребує затвердження Кабінетом міністрів, склад якого поки не сформований. За підсумками візиту буде ухвалене політичне рішення і створена робоча група з вивчення умов приєднання України до ЄврАзЕС, вважає чиновник.

"На першому етапі інтеграції в Митний союз ми повинні стати членом Євразійського економічного співтовариства, прийнявши пакетом 10 угод, що формують ЄврАзЕС. За попередніми оцінками, жодна із цих угод не вступає в конфлікт з українським законодавством, - розповів Мунтіян. - Наступний етап - вивчення договірної бази ТЗ. За першими оцінками, з 51 угоди нас задовольняє 29. Але цю оцінку потрібно буде провести ще раз, з більш детальним аналізом інших 22 угод".

Видання нагадало, що теза про те, що Україна планує "часткове приєднання" до норм ТЗ, Віктор Янукович ввів у політичний побут два тижні тому, після зустрічі з Володимиром Путіним на саміті СНД в Ашхабаді, і потім неодноразово повторював його. Така позиція офіційного Києва викликала подив експертів. "Згідно з нормативно-правовою базою МС, приєднання до окремих його договорів або до окремих положень таких договорів неможливо. Країна, яка бажає вступити до МС, повинна приєднатися до всіх його договоів в повному обсязі", - йдеться в заяві громадської ради МЗС України.

Нагадаємо, напередодні прес-служба президента України повідомила, що 18 грудня Віктор Янукович здійснить робочий візит до Росії. Раніше повідомлялося, що 18 грудня в Москві Янукович може погодитися на входження України до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану. Крім того, нібито президент має намір укласти якісь угоди щодо ГТС і вийти з Енергетичного співтовариства Європи.

Учора лідер фракції Батьківщина Арсеній Яценюк заявив, що Янукович може призвести з Росії дворазове зниження ціни на газ в обмін на вступ до Митного союзу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини