RU

Янукович розповів, які ЗМІ можуть бути вільними від цензури

03.09.2012, 15:29
Янукович розповів, які ЗМІ можуть бути вільними від цензури - Фото
f4c329b5acd3770758dc6bd2fe51d52d.jpg
Повністю вільними від цензури можуть бути лише економічно незалежні засоби масової інформації. Про це заявив президент України Віктор Янукович сьогодні під час виступу на відкритті 64-го Всесвітнього газетного конгресу і 19-го Всесвітнього форуму редакторів у Києві.

Як повідомляє прес-служба президента, Янукович наголосив: "Повністю вільними від якого б то не було контролю можуть бути лише економічно незалежні ЗМІ".

За його словами, в найближчому майбутньому влада буде докладати зусиль для створення сприятливих економічних умов для розвитку ринку друкованих видань. Йдеться про збереження пільг по сплаті ПДВ для преси та книговидання, пояснив він. "З державного бюджету вже частково відшкодовуються витрати пошти на поширення вітчизняної преси", - додав голова держави.

Янукович також висловив надію на те, що підвищенню конкурентоспроможності друкованих видань сприятиме закон про основи мовної політики, який дозволяє друкувати рекламу як на державній, так і на найбільш поширених регіональних мовах. Крім того, зараз уряд завершує роботу зі створення в Україні громадського телебачення - "вже майже закінчена розробка відповідного законопроекту".

"Прийшов час вирішення ще двох важливих питань: реформування державних та комунальних ЗМІ та розвитку локальних мереж точок продажу друкованих видань", - сказав Янукович.

Нагадаємо, під час виступу Януковича 14 учасників руху Стоп цензурі встали і підняли плакати на захист свободи слова та проти цензури з гаслами, серед яких - "Вісім з дев'яти головних каналів контролює владу". Янукович навіть не запнувся. Охорона підійшла до організаторів і попросила прибрати гасла, але так і не зробила жодних фізичних дій. Учасники руху Стоп цензурі продовжили протест.

Сьогодні Україна вперше у своїй історії приймає Всесвітній газетний конгрес і Всесвітній форум головних редакторів. До Києва з'їхалися близько тисячі представників провідних світових медіакорпорацій з 80 країн світу. Очікується, що на форумі буде висловлена ​​критика на адресу Януковича з приводу утисків свободи слова в Україні.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини