RU

Янукович російською відкрив монумент Незалежності в Харкові

22.08.2012, 14:04
Янукович російською відкрив монумент Незалежності в Харкові - Фото
Віктор Янукович на відкритті пам'ятника Незалежності (фото - president.gov.ua)

Президент України Віктор Янукович сьогодні урочисто відкрив у Харкові монумент Незалежності України.

В урочистій церемонії відкриття також взяли участь представники уряду і місцевої влади, народні депутати та представники громадськості міста, передає УНІАН.

Монумент встановлено на площі Конституції в історичній частині Харкова. Як зазначив Янукович у своєму виступі, виголошеному російською мовою, монумент символізує "споконвічну мрію наших предків про свободу, багатовікову боротьбу за незалежність. В той же час, прагнення і волю сучасних українців до нових перемог і звершень".

За словами Януковича, Харкову належить особлива роль у розвитку української держави. "У процесі розвитку держави Харків займає особливе місце, місто володіє унікальним виробництвом і науковим потенціалом", - сказав він.

Президент подякував творцям пам'ятника і керівникам міста та побажав, щоб цей монумент "надихав на нові звершення в ім'я України і міста Харкова".

Янукович привітав усіх з Днем Незалежності України. "Наша незалежність - це надбання кожного громадянина, незалежно від національності", - зазначив він у своєму виступі.

Нагадаємо, в 2001 році, до 10-річчя незалежності України, в Харкові вже був встановлений монумент Незалежності, який також знаходився в центрі міста на площі Рози Люксембург. Пізніше він був визнаний таким, що не має художньої цінності, і був демонтований на початку 2012 року.

Нинішній монумент Незалежності виготовлений за ескізом скульпторів Олександра Рідного та Ганни Іванової. Проект переміг у міжнародному конкурсі, оголошеному 27 квітня 2011 року Харківською міською радою. Висота пам'ятника, у вигляді крилатої жінки на кулі (умовно - богині Ніки), - майже 16,5 метра. Фігура виготовлена ​​з бронзи. Вартість будівельних робіт та благоустрою склала 2 млн.грн., профінансованих з місцевого бюджету і представниками бізнес-кіл.

Досьє на Віктора Януковича

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини