RU

Янукович і Путін змусили колег чекати, поки вони наговоряться

06.12.2012, 10:59
Янукович і Путін змусили колег чекати, поки вони наговоряться - Фото
Фото: president.gov.ua
Президент Росії Володимир Путін на саміті глав країн СНД демонстративно усамітнився зі своїми колегами - головою української держави Віктором Януковичем і президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим, щоб поговорити про газовий транзит в Україну. Про це повідомляє Коммерсант-Украина в статті "Саміт незалежних государів".

Після засідання у вузькому складі делегація лідерів попрямувала до зали, де повинно було пройти розширене засідання. Замикали лад Путін і Янукович, який, відчайдушно жестикулюючи, щось доводив російському президентові.

Через пару хвилин до Януковича і Путіна приєднався президент Казахстану Назарбаєв, і розмова прийняла ще більш жвавий і навіть запеклий характер. Це тривало хвилин шість-сім, і всі інші лідери СНД так і стояли в очікуванні трьох колег біля входу в зал. Нарешті президент Туркменії не витримав, підійшов до трійки і показав на нудьгуючих колег, і через пару хвилин засідання в розширеному складі почалося.

За словами одного з українських парламентерів, Янукович обговорював з російським колегою проблему газового транзиту. Причому йшлося не про українські труби (з появою Nord Stream і з початком будівництва South Stream вони все менш актуальні), а про російські, тобто про транзит туркменського газу через Казахстан і Росію в Україну. Україна при цьому наполягає на прямому транзиті в обхід Казахстану.

Пізніше Янукович підтвердив журналістам, що розмова йшла і про газ теж: "Всі ці питання стоять на порядку денному, вони не стоять на місці. Безумовно, ми обговорювали і ці питання, є перспектива вирішення цих проблем, потрібно працювати".

Нагадаємо, саміт глав країн СНД проходив вчора, 5 грудня, в Ашхабаді (Туркменістан).

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини