RU

Янукович пропонує обирати генпрокурора на сім років, - Портнов

31.10.2013, 12:29
Янукович пропонує обирати генпрокурора на сім років, - Портнов - Фото
Андрій Портнов
Президент України пропонує обирати генерального прокурора строком на сім років. Про це сьогодні на брифінгу повідомив радник президента Андрій Портнов, коментуючи поданий президентом проект закону "Про прокуратуру".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Портнов спростував звинувачення в тому, що президент планує призначати генпрокурора довічно.

"Термін повноважень генерального прокурора пропонується встановити на рівні семи років у зв'язку з тим, що наші європейські колеги вважали п'ятирічний термін невідповідним європейським стандартам", - сказав Портнов.

За його словами, положення про семирічний термін повноважень прокурора набуде чинності тільки в тому випадку, якщо відповідні зміни будуть внесені до Конституції України . "Зміни до Конституції з вилученням п'ятирічного терміну повноважень генерального прокурора вже пройшли три етапи у Верховній Раді України, і залишилося тільки одне голосування, яке планується провести в лютому, за законом України про гарантії незалежності суддів... Таким чином, якщо в лютому зміни до Конституції будуть проголосовані і закон про прокуратуру буде прийнятий, термін повноважень генерального прокурора України буде сім років. Якщо зміни до Конституції не будуть проголосовані, термін повноважень генерального прокурора буде таким, як сьогодні, - п'ять років. У зв'язку з цим ми відкидаємо всі звинувачення щодо нібито безстрокових повноважень генерального прокурора України", - додав він.

Портнов також зазначив, що відповідно до поданого президентом проектом закону про прокуратуру, прокуратура буде підтримувати державне обвинувачення в суді, представляти інтереси громадянина або держави в суді тільки в певних випадках (коли йдеться про неповнолітніх або визнаних недієздатними)  Також прокуратура здійснюватиме нагляд за дотриманням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, досудове слідство. Крім цього, буде здійснюватися нагляд за дотриманням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням свободи громадян.

Радник президента звернув увагу на те, що у зв'язку з обмеженням представництва інтересів громадян у суді прокурорами ці функції будуть передані інституту безоплатної правової допомоги. Його повномасштабне введення планується вже не з 2017 року, а з 1 липня 2014 року. Портнов підкреслив, що для впровадження цього інституту знадобляться десятки мільйонів гривень. Проте  за його словами, можна буде говорити про перерозподіл бюджетних коштів за рахунок скорочення спеціалізованих прокуратур, наприклад , військової та транспортній, що також передбачено президентським законопроектом.

Нагадаємо, президентський законопроект про гарантії незалежності суддів, який вже був схвалений КСУ, пропонує виключити з Конституції частину 2 статті 122: "Термін повноважень генерального прокурора України - п'ять років".

Реформування прокуратури є одним із зобов'язань України перед ЄС.

Досьє на Андрія Портнова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини