RU

Янукович про союз Путіна: Будемо вивчати в статусі спостерігача

05.04.2013, 14:06
Янукович про союз Путіна: Будемо вивчати в статусі спостерігача - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)
"Україна як спостерігач може почати процес розгляду положень Митного союзу, а їх прийнято більше 200, всі ці положення вимагають проходження внутрішньодержавних процедур і потребують часу. Україна, отримавши статус спостерігача, може отримати доступ до цих документів, і ми почнемо їх розглядати", - сказав президент України Віктор Янукович на зустрічі з прем'єр-міністром Казахстану Серіком Ахметовим.

За його словами, Україна продовжує відстоювати свої позиції, згідно з якими вона могла б співпрацювати з МС як спостерігач. "Особливе занепокоєння у нас викликає процес врегулювання відносин з Митним союзом. Наші останні пропозиції, які я озвучив в Москві на зустрічі з президентом Росії, про те, щоб ми знайшли формат наших відносин. Ми його бачимо на даному етапі як формат спостерігача", - сказав Янукович.

Президент підкреслив: "Ми виступаємо за те, щоб знаходити взаємоприйнятні рішення, які б розширювали наші можливості і створювали можливості для вільного просування наших товарів і послуг".

Він сподівається, що такі можливості будуть знайдені найближчим часом.

Янукович також зазначив: "Економічна криза, яка зараз є в світі, торкнулася практично всіх країн. Він сьогодні змушує нас шукати можливості для пом'якшення наслідків економічної кризи. Тож протиприродним виглядає процес в торговому протистоянні".

На його думку, в цьому процесі втрати несуть обидві сторони - Україна і країни Митного союзу. "Ми повинні стежити за тим, щоб вирівнювати торговельний баланс між нашими країнами, щоб не було негативного сальдо торгового балансу, яке безпосередньо впливає на золотовалютні резерви", - сказав голова держави.

"Тому обмеження з одного боку змушують іншу сторону вводити такі ж обмеження", - підкреслив президент України. Він також зазначив, що Україна не хотіла б допустити таку ситуацію.

за матеріалами Інтерфакс-Україна

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини