RU

Янукович про Митний союз: Наш пріоритет - Європейський Союз

02.04.2012, 12:45
Янукович про Митний союз: Наш пріоритет - Європейський Союз - Фото
Віктор Янукович (фото - прес-служба президента)
Угода про асоціацію Україна - Європейський Союз і зближення з ЄС - ключовий напрямок української зовнішньої політики. Про це заявив президент Віктор Янукович в інтерв'ю польському виданню Dziennik Gazeta Prawna.

"Пріоритет для України сьогодні - укладення Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом", - підкреслив голова держави, слова якого наводить прес-служба Адміністрації президента.

"Європейська інтеграція - незмінний ключовий пріоритет зовнішньополітичного курсу й внутрішнього розвитку України. Ми сприймаємо Європейський Союз як цивілізаційний вибір, оптимальну модель розвитку нашої держави, її економіки й суспільних інститутів, а в перспективі - і як наш спільний дім", - сказав президент.

Янукович підкреслив: на нинішньому етапі укладення Угоди про асоціацію разом зі створенням поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ЗВТ) є головним завданням євроінтеграції України.

"Уже сьогодні ми активно готуємося до інтеграції української економіки до внутрішнього ринку ЄС, здійснюються необхідні реформи в сфері зміцнення демократії та верховенства права на основі наших спільних цінностей", - підкреслив президент.

Крім того, в інтерв'ю Янукович зазначив, що економічну взаємодію України з Митним союзом (МС) Росії, Білорусі та Казахстану, а також ЄврАзЕС буде розвиватися лише в тих формах, які жодним чином не суперечать європейському вибору українського народу.

Президент підкреслив, що хоче виробити взаємоприйнятну модель співпраці з ТЗ з урахуванням правил і вимог Світової організації торгівлі. Янукович нагадав, що члени МС є найбільшими партнерами України в рамках СНД, товарообіг з якими складає 40% від усього обсягу національної зовнішньої торгівлі. "Тому ми не маємо права ігнорувати ті інтеграційні процеси, які зараз відбуваються між Росією, Білоруссю та Казахстаном", - зазначив він.

"Розраховую, що спільними зусиллями ми знайдемо оптимальну модель взаємодії з Митним і Євразійським союзами", - сказав голова держави. Він додав, що сьогодні Україна уважно стежить за діяльністю й розвитком ТЗ, а також створенням Єдиного економічного простору ітаЄвразійського союзу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини