RU

Янукович привітав українців з днем рідної мови

21.02.2013, 09:44
Янукович привітав українців з днем рідної мови - Фото
Віктор Янукович
Президент України Віктор Янукович привітав громадян країн з міжнародним днем ​​рідної мови. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

"Вітаю вас з Міжнародним днем ​​рідної мови, покликаним привернути увагу людства до важливості збереження мовного розмаїття в сучасному світі. Із тисяч мов, що існують на планеті, дорогою для кожного є його рідна мова. В ній відображена історична доля, духовна міць і національна суть ", - йдеться у привітанні голови держави.

Янукович зазначив, що століттями мова допомагала людям стверджувати свою самобутність, виступала вагомим чинником взаємозбагачення і розуміння. "Переконаний, що зміцнення позицій української мови в усіх сферах соціального життя, виховання всього мовного та культурного різноманіття України і надалі сприятиме прогресивному розвитку і піднесенню держави", - сказав він.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня 2012 року. 8 серпня президент Янукович підписав закон, доручивши Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні.

Закон набув чинності 10 серпня, він значно розширює сферу застосування російської мови. Документ передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська, Луганська і ряд інших міських та обласних рад ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною.

В результаті угорська мова стала регіональною в місті Берегово та селі Шаланки (Закарпатська область), молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області та селі Біла Церква Рахівського району Закарпатської області.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини