Янукович погодився повернути повноваження ВСУ, - Романюк

Янукович погодився повернути повноваження ВСУ, - Романюк - Фото
30.05.2013, 10:55

Новий голова Верховного суду України "почув від президента розуміння" і "готовність до подальшого вдосконалення судової системи"

Президент України Віктор Янукович підтримав ідею розширення повноважень Верховного Суду України. Про це голова суду Ярослав Романюк сказав в інтерв'ю газеті КоммерсантЪ-Украина.

"Зустріч ініціював Петро Пилипчук, щоб обговорити з президентом майбутнє ВС. На ній були присутні всі заступники голови Верховного суду, а не тільки я. Кожен висловився, ми обговорили питання не тільки роботи ВС, а й ефективності судової системи в цілому. Бесіда була довгою, вона тривала більше двох годин. І ми почули від президента розуміння, сприйняття (наших ідей) і готовність до подальшого вдосконалення судової системи. У тому числі - у питаннях розширення повноважень ВС ", - повідомив Романюк.

Відповідаючи на запитання, в які строки можна перейти до реалізації цих ідей, голова ВСУ зазначив, що "судова реформа поки не завершена". "Президент ще в минулому році декларував, що нас чекає подальша реформа процесуального законодавства - цивільного, господарського та адміністративного. Вважаю, що в рамках цього етапу необхідно виробити механізми зменшення навантаження на судову систему і переглянути повноваження ВС", - сказав Романюк.

Нагадаємо, судова реформа, ініційована Віктором Януковичем у 2010-му році, стосувалася урізання повноважень ВСУ. Влада аргументувала урізання повноважень необхідністю розвантажити суд від великої кількості розглянутих справ. У той же час, на думку оглядачів, реформа могла бути пов'язана з тим, що суд перебував під контролем нелояльних до влади суддів. Після призначення Романюка, вважають оглядачі, влада більше немає сенсу продовжувати "реформу", тому її направлять назад.

Досьє на Ярослава Романюка
Популярне