RU

Янукович погодився повернути повноваження ВСУ, - Романюк

30.05.2013, 10:55
Янукович погодився повернути повноваження ВСУ, - Романюк - Фото
Роман Романюк
Президент України Віктор Янукович підтримав ідею розширення повноважень Верховного Суду України. Про це голова суду Ярослав Романюк сказав в інтерв'ю газеті КоммерсантЪ-Украина.

"Зустріч ініціював Петро Пилипчук, щоб обговорити з президентом майбутнє ВС. На ній були присутні всі заступники голови Верховного суду, а не тільки я. Кожен висловився, ми обговорили питання не тільки роботи ВС, а й ефективності судової системи в цілому. Бесіда була довгою, вона тривала більше двох годин. І ми почули від президента розуміння, сприйняття (наших ідей) і готовність до подальшого вдосконалення судової системи. У тому числі - у питаннях розширення повноважень ВС ", - повідомив Романюк.

Відповідаючи на запитання, в які строки можна перейти до реалізації цих ідей, голова ВСУ зазначив, що "судова реформа поки не завершена". "Президент ще в минулому році декларував, що нас чекає подальша реформа процесуального законодавства - цивільного, господарського та адміністративного. Вважаю, що в рамках цього етапу необхідно виробити механізми зменшення навантаження на судову систему і переглянути повноваження ВС", - сказав Романюк.

Нагадаємо, судова реформа, ініційована Віктором Януковичем у 2010-му році, стосувалася урізання повноважень ВСУ. Влада аргументувала урізання повноважень необхідністю розвантажити суд від великої кількості розглянутих справ. У той же час, на думку оглядачів, реформа могла бути пов'язана з тим, що суд перебував під контролем нелояльних до влади суддів. Після призначення Романюка, вважають оглядачі, влада більше немає сенсу продовжувати "реформу", тому її направлять назад.

Досьє на Ярослава Романюка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини