RU

Янукович підпише відставку Азарова, - джерело

21.11.2012, 10:14
Янукович підпише відставку Азарова, - джерело - Фото
Микола Азаров

Члени чинного уряду, обрані до Верховної Ради, подали президенту України Віктору Януковичу заяви про відставку. Таким чином прем'єр-міністр Микола Азаров, який очолив виборчий список Партії регіонів, віце-прем'єри і міністри виконали норму закону про вибори. Президент підпише всі заяви без винятку, стверджують джерела, пише Комерсант-Україна в статті Міністри обрали парламент.

Як відомо, до парламенту пройшли 8 з 18 членів уряду. У відставку подали: Микола Азаров, Сергій Тігіпко, Борис Колесніков, Дмитро Табачник, Анатолій Близнюк, Олександр Лавринович, Петро Порошенко і Віктор Балога. За даними газети, заяву написав і секретар РНБО Андрій Клюєв.

Видання стверджує, всі підписані заяви про звільнення з Кабміну вже передано в адміністрацію президента. "Президент Віктор Янукович підпише всі заяви про звільнення і видасть відповідні укази. Протягом наступного тижня нинішній прем'єр, його заступники та міністри перейдуть на роботу в Раду. На час, що залишився до обрання нового складу Кабінету міністрів, "на господарстві" залишиться Валерій Хорошковський. Деякі з тих, хто пішов у парламент, повернуться в уряд, але хто це буде, зараз залежить тільки від однієї людини - Віктора Януковича", - поділилося високопоставлене джерело в Кабміні.

Втім, політолог Олексій Гарань має сумніви, що глава держави відразу ж підпише всі заяви про відставку. "Згідно з Конституцією, склад Кабінету міністрів залежить від рішення президента, а не від парламентської більшості. 226 голосів потрібні тільки для затвердження прем'єр-міністра, тому президент не підпише відставку Миколи Азарова, поки не переконається, що у нього є більшість для призначення нового прем'єра" , - заявив експерт.

У партії влади новий склад уряду також безпосередньо пов'язують з новим форматом парламентської більшості. Від цієї конфігурації залежить і те, чи стане знову пан Азаров прем'єр-міністром. "Це (прем'єрство Миколи Азарова) буде залежати від результатів переговорів про створення більшості у Верховній раді VII скликання", - наголосив лідер парламентської фракції ПР Олександр Єфремов.

Нагадаємо, раніше експерти, опитані ЛІГАБізнесІнформ, зійшлися на думці, що чинний прем'єр-міністр Азаров залишиться на своїй посаді і не буде зміщений в результаті парламентських виборів. Експерти прогнозують, що главу уряду не будуть міняти аж до 2014 року. В той же час в самому уряді стане більше міністрів, наближених до сім'ї глави держави.

Досьє на Миколу Азарова

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини