RU

Янукович обіцяв виконати рішення ЄСПЛ, - Власенко

30.04.2013, 13:53
Янукович обіцяв виконати рішення ЄСПЛ, - Власенко - Фото
Сергій Власенко
Захисник екс-прем'єра Юлії Тимошенко Сергій Власенко вважає необхідним звільнити Тимошенко відповідно до рішення Європейського суду з прав людини.

"Сьогодні вперше європейська інституція дала юридичну оцінку у справі Юлії Тимошенко. На основі статті N18 Європейської конвенції прав людини суд одноголосно вирішив, що Тимошенкко була затримана і перебувала під вартою незаконно і щодо неї здійснюється політично мотивоване переслідування", - цитує слова Власенка прес- служба Батьківщини.

За його словами, українська влада повинна негайно виконати рішення Європейського суду, а саме: "Звільнити Тимошенко і відновити її права".

Власенко нагадав, що за результатами саміту Україна-ЄС, який відбувся в лютому цього року, президент України Віктор Янукович зобов'язався виконати рішення Європейського суду у справі Юлії Тимошенко і не подавати апеляцію. "Оскільки рішення було прийнято одноголосно - влада України зобов'язана його негайно виконати", - підкреслив він.

Нагадаємо, сьогодні Європейський суд з прав людини оприлюднив своє рішення у резонансній справі "Тимошенко проти України". Суд вирішив, що арешт Юлії Тимошенко є політично вмотивованим. Скарга, яку розглядав Європейський суд з прав людини, стосується так званої "газової справи".

Юлія Тимошенко була заарештована в залі Печерського райсуду Києва 5 серпня 2011 року. Пізніше рішенням райсуду вона була визнана винною в перевищенні влади (ст.365 КК України) при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 році і засуджена до семи років ув'язнення. Захист екс-прем'єра звернулася до ЄСПЛ зі скаргою на незаконність її затримання 10 серпня 2011 року. Адвокати Тимошенко вважають, що в результаті рішень українських судів і влади були порушені положення Європейської конвенції з прав людини. Захист екс-прем'єра заявляла, що якщо Євросуд визнає незаконність затримання і арешту Тимошенко, українська влада може обмежитися лише виплатою грошової компенсації ув'язненої, оскільки в рішеннях ЄСПЛ не говориться про дії, за допомогою яких держава має відновити порушені права людини.

Досьє на Сергія Власенка

Рішення Євросуду за скаргою Тимошенко: повний текст
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини