RU

Янукович незаконно нагородив орденом патріарха Кирила, - ЗМІ

29.07.2013, 14:35
Янукович незаконно нагородив орденом патріарха Кирила, - ЗМІ - Фото
Віктор Янукович нагороджує патріарха Кирила орденом Ярослава Мудрого I ступеня (фото - president.gov.ua)
Нагородження ієрархів світових православних церков державними нагородами України з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі відбулося з порушеннями законодавчо встановленої процедури. Це випливає з відповідних законів України та указів Президента України, пише Тиждень.ua.

27 липня Президент Віктор Янукович підписав указ про нагородження Вселенського патріарха Варфоломія I орденом Свободи - найвищою державною нагородою України, яку може отримати іноземний громадянин. Згідно з указом, патріарх нагороджений "за видатну церковну діяльність, спрямовану на піднесення авторитету православ'я у світі".

Разом з тим, прийняті Верховною Радою 10 квітня 2008 року зміни до Закону "Про державні нагороди" встановлюють перелік підстав, за якими може вручатися цей орден: "Для відзначення видатних та особливих заслуг громадян в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних і політичних реформ, відстоювання конституційних прав і свобод людини і громадянина".

З тим же формулюванням "за видатну церковну діяльність, спрямовану на піднесення авторитету православ'я у світі" Янукович 27 липня удостоїв 14 ієрархів світових православних церков другого за значенням ордена України - ордена Ярослава Мудрого I ступеня. Серед нагороджених є і патріарх Московський і всієї Русі, глава Російської православної церкви Кирило.

Однак указ президента про заснування цієї нагороди від 23 серпня 1995 встановлює, що з іноземних громадян орденом Ярослава Мудрого I ступеня можуть нагороджуватися тільки голови суверенних держав.

Крім того, згідно зі ст. 35 Конституції України, "Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини