RU

Янукович незабаром може повернути собі всі активи - доповідь

24.02.2015, 14:35
Янукович незабаром може повернути собі всі активи - доповідь - Фото
Фото: president.gov.ua
Після втечі Віктора Януковича з України в лютому 2014 року одним з основних завдань нової влади стало залучення до відповідальності екс-президента і його оточення, а також повернення активів, отриманих корупційним шляхом і знаходяться в Україні та за її межами. Про це йдеться в доповіді російського відділення неурядової міжнародної організації по боротьбі з корупцією та дослідженню рівня корупції по всьому світу Transparency International, яка була підготовлена у співавторстві з українською стороною.

Фахівці організації небезпідставно припускають, що через рік Янукович і його подільники можуть повернути собі всі "заморожені" активи. Нагадаємо, Євросоюз 
вніс Януковича і людей з так званої "Сім'ї" в список санкцій і заарештував їх активи на річний строк, який закінчується 9 березня 2015 року.

"В даний час річний термін дії даних санкцій добігає кінця. Для його продовження буде потрібно нове рішення Ради Європи. Судячи з усього, подальша доля списку санкцій буде залежати від того, чи зможе Генпрокуратура України представити докази провини зазначених осіб", - сказано в доповіді.

У разі зняття обмежувальних заходів розшукати і повернути активи, які можуть бути відразу ж переоформлені на треті особи, Україні буде ще складніше, уточнюють експерти Transparency International.

Як приклад такої багатоходівки фахівці організації нагадують про переоформлення резиденції "Межигір'я" на нового власника і квартири Януковича, які точно так само змінили власників за час, який минув з дня втечі екс-президента.

"Поки все, що відбувається з активами Януковича і його оточення, мало нагадує правове співробітництво між країнами", - відзначають експерти. Transparency International також висловлює побоювання, що європейські країни скоро втомляться чекати реальної допомоги в розслідуванні складних справ, пов'язаних з колишнім президентом України і його оточенням.

"Ми виявили схему офшорів і трастів, через які Януковичі і його соратники вели гроші з країни. На схемі представлені активи сім
'ї Януковича і найближчого оточення в період його президентства. Окремо виділені блакитним кольором фізичні особи - засновники компаній, і жовтим кольором - компанії, що мають неукраїнську юрисдикцію, у тому числі офшори. В якості зв'язків виступають відносини установи, володіння акціями, управління. Дати на стрілках означають час останніх змін", - пишуть укладачі докладної схеми, яка наведена нижче.

За матеріалами: Transparency International (скачати повну доповідь)

По кліку - схема більшого розміру:
2015_Yanukovich_assets_scheme_small.jpg
Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини