RU

Янукович не знайшов часу для Коморовського в Луцьку

03.07.2013, 16:52
Янукович не знайшов часу для Коморовського в Луцьку - Фото
Броніслав Коморовський та Віктор Янукович (фото - ЕРА)
Президент України Віктор Янукович не приїде 14 липня в Луцьк разом з президентом Польщі  Броніславом Коморовським вшанувати пам'ять 70-річчя Волинської трагедії. Про це сам польський президент повідомив у Віслі на прес-конференції президентів Вишеградської групи, у якій взяв участь Янукович.

"Я буду в Луцьку. Я розмовляв з паном президентом Янкуковичем, я знаю, що є об'єктивні перешкоди, які унеможливлюють його присутність у Луцьку, але разом з тим я отримав запевнення, що у Луцьку під час цих урочистостей українську державу на відповідному рівні буде представляти хтось інший ", - сказав Коморовський, передає Радіо Свобода.

Коморовський розповів, що його візит до Луцька викликаний прагненням зберегти атмосферу загального переживання трагічної річниці.

Крім того, президент Польщі прокоментував заяву депутата партії Свобода Анатолія Вітіва про небажаність візиту Коморовського на Волинь: "Це не заява всієї партії Свобода, а лише місцевого лідера цієї партії, з того регіону, де ці польсько-українські відносини найбільше обтяжені минулим".

У свою чергу Янукович повідомив, що обидва президенти готують спільну заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, яка буде опублікована напередодні сумної дати.

Нагадаємо, 20 червня Сенат Польщі (верхня палата парламенту) ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії. Трагічні події 1943 року народження, вважають польські сенатори, мали організований і масовий характер і супроводжувалися жорстокістю - "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Винуватці - ОУН і УПА. Кількість жертв - близько 100 тисяч поляків. Однак українські історики говорять про втричі меншу цифру і про неприпустимість використання слова "геноцид". Крім того, зазначають вони, у заяві польського Сенату нічого не сказано про українців, загиблих у тому числі від рук польських націоналістів у протистоянні 1940-х.

У партії Свобода заявили, що візит президента Польщі до України після заяви Сенату небажаний. "Після багатомісячного нагнітання антиукраїнської істерії польськими політиками Броніславу Коморовському нічого робити в Луцьку", - сказав свободівець Анатолій Вітів, зазначивши, що візит Коморовського "може спровокувати акцію протесту громади".

Читайте також:
Ехо Волинської трагедії: чому поляки знову говорять про геноцид

Досьє на Броніслава Коморовського

Досьє на Віктора Януковича

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини