RU

Янукович не підпише закон про обмеження доступу до інформації

27.09.2013, 18:17
Янукович не підпише закон про обмеження доступу до інформації - Фото
036fe0480f0ba40e61b8407c33139c14.jpg
Президент Віктор Янукович не погодиться на звуження прав громадян на доступ до інформації, тому не варто розраховувати на його підтримку відповідних законопроектів. Про це на прес-конференції заявив керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації президента Денис Іванеско.

Як повідомляє прес-служба голови держави, Іванеско уточнив, що в профільному управлінні було проведено аналіз внесеного до Верховної Ради законопроекту №3301, який, на думку журналістів і громадських активістів, обмежує право громадян на доступ до публічної інформації.

"Цей законопроект не відповідає позиції президента щодо забезпечення прозорості роботи влади і подолання корупції. Віктор Янукович не допустить звуження прав громадян на доступ до інформації", - зазначив він.

В АП вважають неприйнятними норми законопроекту про те, що запитувач інформацію зобов'язаний вказувати свою поштову адресу в електронних запитах і що право на безкоштовне отримання інформації обмежується 90 днями і десятьма сторінками відповіді. "Така норма фактично виводить з-під дії закону журналістів", - вважає Іванеско.

У той же час, в законопроекті є норми, які вдосконалюють процедурні моменти і заповнюють прогалини, але вони вимагають обговорення. "Є деякі технічні деталі, які вдосконалюють тіло закону. Але не можна допустити, щоб на їх фоні, завдяки єдиним документом, відбулося звуження норм закону", - підкреслив він.

Нагадаємо, раніше на офіційному сайті Верховної Ради з'явилася інформація про реєстрацію законопроекту №3301, покликаного обмежити доступ до публічної інформації. Автори законопроекту - троє членів фракції Партії регіонів - Володимир Олійник, Іштван Гайдош та Олег Парасків, а також представник фракції  Батьківщина Валентин Королюк.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини