Янукович не підпише закон про обмеження доступу до інформації

27.09.2013, 18:17
Янукович не підпише закон про обмеження доступу до інформації - Фото
036fe0480f0ba40e61b8407c33139c14.jpg

В Адміністрації президента стверджують, що запропонований регіоналами законопроект не відповідає позиції Януковича

Президент Віктор Янукович не погодиться на звуження прав громадян на доступ до інформації, тому не варто розраховувати на його підтримку відповідних законопроектів. Про це на прес-конференції заявив керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації президента Денис Іванеско.

Як повідомляє прес-служба голови держави, Іванеско уточнив, що в профільному управлінні було проведено аналіз внесеного до Верховної Ради законопроекту №3301, який, на думку журналістів і громадських активістів, обмежує право громадян на доступ до публічної інформації.

"Цей законопроект не відповідає позиції президента щодо забезпечення прозорості роботи влади і подолання корупції. Віктор Янукович не допустить звуження прав громадян на доступ до інформації", - зазначив він.

В АП вважають неприйнятними норми законопроекту про те, що запитувач інформацію зобов'язаний вказувати свою поштову адресу в електронних запитах і що право на безкоштовне отримання інформації обмежується 90 днями і десятьма сторінками відповіді. "Така норма фактично виводить з-під дії закону журналістів", - вважає Іванеско.

У той же час, в законопроекті є норми, які вдосконалюють процедурні моменти і заповнюють прогалини, але вони вимагають обговорення. "Є деякі технічні деталі, які вдосконалюють тіло закону. Але не можна допустити, щоб на їх фоні, завдяки єдиним документом, відбулося звуження норм закону", - підкреслив він.

Нагадаємо, раніше на офіційному сайті Верховної Ради з'явилася інформація про реєстрацію законопроекту №3301, покликаного обмежити доступ до публічної інформації. Автори законопроекту - троє членів фракції Партії регіонів - Володимир Олійник, Іштван Гайдош та Олег Парасків, а також представник фракції  Батьківщина Валентин Королюк.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Выборы в Беларуси"Уже народ, а не народишко!". Как выборы-2020 изменили Беларусь