RU

Янукович назвав Тимошенко світовим лідером у кримінальних справах

21.06.2012, 14:23
Янукович назвав Тимошенко світовим лідером у кримінальних справах - Фото
8db41f954e25cc0fc44afd2edf32487f.jpg
Президенту Віктору Януковичу шкода екс-прем'єра Юлію Тимошенко як людину, але її можна вважати лідером серед всіх політиків світу за кількістю кримінальних справ. Про це він заявив в інтерв'ю німецькому виданню SUPERillu.

Зокрема, відповідаючи на питання, чи вважає він, що Тимошенко сидить у в'язниці за політичними мотивами, Янукович сказав: "У всьому світі немає політика, причетного до такої великого кількості кримінальних справ, як Юлія Тимошенко. Тому зараз дуже важливо внести ясність у цю справу з юридичної точки зору ".

Янукович уточнив, що українська сторона звернулася до американської компанії Skadden з проханням надати експертну оцінку справ Тимошенко. "Ми також підтримуємо ініціативу президента Європейського парламенту Мартіна Шульца провести незалежне розслідування справи під головуванням колишнього президента Польщі Олександра Квасьнєвського і колишнього президента Європейського парламенту Пета Кокса, - додав він.

Президент запевнив, що знає про недоліки української судової системи: "Перш за все, це старий, ще з радянських часів, Кримінально-процесуальний кодекс. Ми вже змінили його, новий Кримінально-процесуальний кодекс вступає в силу в листопаді 2012 року. Експерти Ради Європи оцінили його як відповідний європейським стандартам ".

При цьому Янукович зазначив, що Україна згодна з вимогою Євросуду з прав людини створити умови для лікування Тимошенко. "І ми працювали разом з Німеччиною над вирішенням цього питання. Німецькі лікарі беруть участь зараз разом з українськими лікарями в процесі лікування для забезпечення бажаної прозорості", - сказав він.

За його словами, йому шкода Тимошенко. "І не тільки шкода. Я хочу, щоб цей процес був завершений якнайшвидше, і суд прийняв справедливе рішення ... Коли ця кримінальна справа буде завершена, переді мною постане питання, як бути далі. Я буду шукати можливість для гуманного вирішення", - відповів він на питання про помилування Тимошенко.

Нагадаємо, раніше сьогодні Янукович заявив, що дуже хоче помилувати Тимошенко, але не може цього зробити, поки всі судові інстанції в Україні та Європейський суд з прав людини не приймуть рішення у її справі. "Моя реакція на це така: я не можу діяти поза рамками закону ... Президент не має таких інструментів. Мені доведеться зробити все по закону", - додав він. Тимошенко не раз заявляла, що помилування Януковича їй не потрібно.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини