RU

Тимошенко можна помилувати без нових законів, - Батьківщина

15.10.2013, 15:09
Тимошенко можна помилувати без нових законів, - Батьківщина - Фото
Юлія Тимошенко (фото - byut.com.ua)
Чинне законодавство дозволяє звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко тільки указом президента, не беручи додаткових законів. Про це йдеться в заяві партії Батьківщина.

"Ми ще раз звертаємося до представників української влади, правлячої партії і експертного середовища. Ми просимо не жонглювати нормами чинного законодавства, оскільки воно дійсно жодним чином не обмежує право президента здійснити акт помилування", - зазначили в партії.

У Батьківщині нагадали, що обмежень від обставин і причин помилування в Конституції немає. Процедура регламентується тільки указом президента № 902/2010 від 16 вересня 2010 року "Про Положення про порядок здійснення помилування". "У п.6 вищезазначеного указу йдеться, що клопотання про помилування засуджених, не відбули половину призначеного їм терміну покарання... можуть бути задоволені лише за наявності обставин, що потребують особливо гуманного ставлення", - цитують в партії указ президента.

Таким чином, вважають автори заяви, жодна норма українського законодавства не обмежує право президента звільнити Тимошенко. "Ніяких інших обмежень, в тому числі зі сплати будь-яких засобів (матеріальних компенсацій перед державою і збитків, - ред.) цей указ не містить", - підкреслили вони.

Батьківщина нагадує, що президенту Віктору Януковичу було офіційно подано клопотання про помилування від місії Кокса-Кваснєвського, підтримане підписами 172-х народних депутатів. Крім того, з клопотанням про помилування Тимошенко до президента звернулися глави українських церков. При цьому Юрій Луценко був звільнений саме за клопотанням Кокса-Кваснєвського та уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської, і "тоді це не завадило Януковичу поставити свій підпис під документом".

"Заява про необхідність прийняття якихось додаткових законів для звільнення Юлії Тимошенко є відвертою брехнею... Ніяких обмежень для помилування насправді немає, і питання свободи Юлії Тимошенко і європейського майбутнього нашої країни залежить тільки від політичної волі Віктора Януковича", - йдеться в заяві .

Нагадаємо, міністр юстиції Олена Лукаш сьогодні заявила, що рішення з помилування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка було законним, але у президента поки немає юридичних підстав помилувати Юлію Тимошенко.

Досьє на Юлію Тимошенко

Власенко: Тимошенко поки влаштовує і помилування (інтерв'ю)
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини