RU

Янукович: Ми в зоні ризику, регіональні позиції України ослабли

06.06.2013, 13:43
Янукович: Ми в зоні ризику, регіональні позиції України ослабли - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)
Про це сказано у щорічному посланні президента Віктора Януковича до парламенту, викладеному більш ніж на 500 сторінках. Послання стосується всіх внутрішніх і зовнішніх пріоритетів країни, стратегічних цілей і проблем.

Президент зазначив, що сьогодні світ стоїть на порозі серйозних викликів на глобальному та регіональному рівнях. Небезпека дестабілізації регіональної політичної системи стає найактуальнішою для країн, географічно наближених до джерел кризи на Близькому Сході. Серед країн, де можливі серйозні проблеми - Туреччина, країни ЄС, Центральної Азії, Росія. "У зоні ризику опиняються також країни Чорноморського регіону, до яких належить і Україна", - зазначає голова держави.

У своєму посланні парламенту Янукович відзначає, що протягом останніх двох років, починаючи від подій арабської весни, Близький і Середній Схід "концентрує в собі майже всі актуальні загрози міжнародній безпеці". "Проблема Ірану з його ядерною програмою, що триває конфлікт в Сирії, черговий виток ізраїльсько-палестинського протистояння, відновлення масових протестів у Єгипті - ось лише неповний перелік питань, які зараз стоять на порядку денному і вимагають уваги і дієвих заходів з боку міжнародного співтовариства", - зазначив президент.

Разом з тим, на думку українського лідера, політика провідних міжнародних гравців по цій групі країн "залишається невизначеною". "Неузгодженість позицій міжнародної спільноти щодо Сирії, шляхам врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту та іншим подіям у регіоні пов'язана з різними інтересами глобальних і регіональних країн - США, ЄС, Китаю, Росії, Туреччини, Ірану, окремих арабських країн. Інша причина - глибинні соціально-економічні протиріччя в ореолі напруги, що поєднуються з інформаційною революцією та медійної доступністю, неготовністю і невмінням еліт вчасно вирішувати нагальні проблеми", - вважає президент.

Все це, на його думку, не тільки заважає пошуку прийнятних шляхів вирішення конфліктів на Близькому Сході, але й створює серйозні приводи для погіршення взаємин між впливовими державами, збільшуючи напругу в глобальному міжнародному середовищі. "Одночасно це свідчить про недостатню ефективність міжнародних організацій (насамперед ООН) у вирішенні проблем безпеки регіону", - зазначає глава держави.

На тлі цих ситуацій вкрай несприятливим для України чинником є ​​ослаблення її регіональних позицій внаслідок неоднозначних процесів у сфері безпеки Чорноморського регіону. "Регіональна політика держави має отримати нові імпульси, придбати більш прагматичний характер завдяки реалізації різнопланових регіональних проектів співпраці", - зазначає Янукович.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини