RU

Янукович хоче ввести домашній арешт і скасувати дорозслідування

13.01.2012, 09:46
Янукович хоче ввести домашній арешт і скасувати дорозслідування - Фото
e7147b178214985b384e227a5d538994.jpg
Зокрема, за словами Портнова, один з напрямків - забезпечення процесуальної рівності та змагальності сторін у кримінальному провадженні та надання сторонам рівних прав щодо подання доказів суду, повідомляє прес-служба глави держави.

Портнов зазначив, що завдяки цьому суд зможе ґрунтуватися лише на показаннях, які отримає безпосередньо від сторін у ході судових засідань, або під час досудового розслідування.

"Такий підхід дасть можливість одночасно вирішити питання, пов'язані з підвищенням захисту прав особистості на стадії досудового розслідування", - наголосив він.

За словами радника президента, підвищенню гарантій прав підозрюваних і обвинувачуваних буде також сприяти удосконалення процедури судового розгляду, скасування інституту повернення справи на додаткове розслідування.

Крім того, проект нового КПК пропонує істотно підвищити рівень захисту прав інших учасників кримінального провадження. Зокрема, постраждалому надається обсяг прав, які дають можливість відстоювати свою позицію у провадженні і відновлювати порушені права.

Важливим нововведенням Портнов назвав удосконалення загальних засад досудового розслідування. Згідно запропонованої в проекті КПК процедурі кримінального провадження, процесуальне керівництво розслідуванням буде здійснювати прокурор, який буде давати доручення слідчим і приймати або погоджувати ключові процесуальні рішення. Представляти державне обвинувачення в суді буде саме той прокурор, який здійснював нагляд за дотриманням законів органами досудового розслідування.

Крім того, пропонується об'єднати розділені нині стадії дізнання та досудового слідства в одну - досудове розслідування, скасовується таке поняття як порушення кримінальної справи.

У той же час Портнов зазначив, що в разі необхідності суд може розширити контроль на стадії досудового розслідування. Зокрема, обирати запобіжний захід і продовжувати їх терміни; призначати негласні слідчі дії, які обмежують конституційні права осіб; накладати арешт на майно та грошове стягнення за невиконання процесуальних обов'язків тощо. "Тепер ці дії будуть виключно компетенцією суду, правоохоронці таких прав позбавляються", - наголосив він.

Значну увагу, за його словами, у новому проекті КПК приділено оптимізації системи запобіжних заходів. Так, запобіжний захід у вигляді утримання під вартою пропонується застосовувати у виняткових випадках. "Для його застосування сторона звинувачення має довести суду, що інші запобіжні заходи не зможуть забезпечити належної поведінки підозрюваного", - зазначив Портнов.

В якості альтернативи пропонується розширити можливості для застосування запобіжних заходів, не пов'язаних з позбавленням волі. Серед них - домашній арешт, внесення застави.

Серед інших реформаторських кроків нового КПК: ліквідація можливості відправки справи на додаткове розслідування, що призводить до необґрунтованого затягування розгляду справ, зменшення строків кримінального провадження та вдосконалення порядку проведення негласних слідчих дій.

За словами Портнова, згідно з новим документом, розслідування не може тривати більше шести або дванадцяти місяців, залежно від його складності.

Крім того, для забезпечення ефективного й оперативного розгляду кримінальних справ пропонується ввести особливі види їх провадження - такі як суд присяжних, запровадження спрощеної форми розслідування кримінальних проступків (за умови визнання провини), кримінального провадження на підставі угод (не передбачається в насильницьких злочинах), істотне розширення кримінального провадження у формі приватного звинувачення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Віктор Янукович вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний проект нового Кримінально-процесуального кодексу.

За словами радника президента, очікується, що новий КПК буде прийнято Верховною Радою до кінця лютого, а на початку березня подано на підпис главі держави.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини