RU

Янукович хоче відродити Кирило-Мефодіївське братство

05.04.2012, 12:59
Янукович хоче відродити Кирило-Мефодіївське братство - Фото
Віктор Янукович (фото - прес-служба президента
Президент України Віктор Янукович пропонує воскресити середовище, в якому визрівав геній Тараса Шевченка. Про це він заявив сьогодні на засіданні гуманітарного ради.

"Істотна точка на карті ювілею Кобзаря - її слід позначити як пожвавлення або воскресіння духу того середовища, в якій визрівав геній Шевченка. Коротко кажучи, нам слід відродити дух і місію української інтелігенції, яка була й залишається носієм національної ідеї", - сказав Янукович, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Президент запропонував ініціювати в якості національного гуманітарного проекту Шевченківські читання, "які можуть стати новітньою традицією діалогу провідних вчених, художників, широких експертних і громадських кіл щодо досвіду минулого і національних орієнтирів розвитку на майбутнє".

На думку президента, такі читання могли б стати постійно діючим національним майданчиком для діалогу. Також "для забезпечення зв'язку поколінь" президент запропонував відродити в Україні Кирило-Мефодіївське братство, "як сучасний, побудований на фундаменті шевченківської духовної спадщини, студентський рух".

В цілому, за словами Януковича, необхідно залучити до святкування ювілею Тараса Шевченка як можна більшу кількість людей. "Це має бути загальнонародний, як кажуть, рух. І ми разом зможемо це зробити. У цій справі не повинно бути байдужих. Ми продемонструємо єдність України, і збудеться Тарасове "обнімітеся, брати мої", - сказав президент.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини