RU

Янукович: ми розуміємо тривогу ЄС щодо Тимошенко й Луценка

21.02.2013, 14:16
Янукович: ми розуміємо тривогу ЄС щодо Тимошенко й Луценка - Фото
Фото: president.gov.ua
Президент України Віктор Янукович вважає, що компроміс у відношенні питання засуджених екс-прем'єра України Юлії Тимошенко і екс-голови МВС  Юрія Луценка необхідно знайти найближчим часом. Про це, як передає Інтерфакс-Україна, він сказав в заяві для преси після закінчення тристоронніх переговорів із президентом Польщі Броніславом Коморовським та президентом Словаччини Іваном Гашпаровичем сьогодні у Віслі (Польща).

"Торкаючись болючого питання Тимошенко, Луценка, я хотів би в черговий раз сказати, підтвердити: ми добре розуміємо, що це питання має вирішуватися в юридично-правовій площині", - сказав Янукович.

За словами голови української держави, в Україні "з великим розумінням" ставляться до труднощів і точки зору Європейського Союзу із цього питання. "Розділяючи ці труднощі й тривогу, яка є у наших друзів, ми розуміємо, що досягнення компромісів і пошук рішень є одним з питань, які треба вирішити найближчим часом", - підкреслив президент.

Нагадаємо, сьогодні Брюссель вперше назвав чіткі часові рамки для імплементації Києвом умов, закладених у грудневих висновках Ради ЄС. До травня Україна повинна продемонструвати відчутний прогрес у виконанні умов, щоб Угоду про асоціацію можна було підписати до Вільнюського саміту Східного партнерства.

"Травень - це важливий час в нашому календарі, коли мають бути розпочаті внутрішні процедури, які дозволять нам підписати Угоду про асоціацію до Вільнюського саміту. Комісія повинна підготуватися, щоб просити Раду ЄС авторизувати підписання угоди", - заявило у Брюсселі дипломатичне джерело Зовнішньополітичної служби Європейського Союзу.

Раніше голова Комітету у закордонних справах Європейського парламенту Елмар Брок заявив, що угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом буде підписана за умови звільнення лідера опозиції Юлії Тимошенко. "Угода про асоціацію, включаючи Угоду про зону вільної торгівлі між ЄС і Україною, може бути підписана в листопаді 2013 року на саміті у Вільнюсі. Але для цього ваша країна повинна виконати умови, зазначені в останній резолюції Європейського парламенту: українські політв'язні Юлія Тимошенко, Юрій Луценко й інші повинні бути звільнені, вибори необхідно проводити відповідно до демократичних стандартів, а також має бути проведена реформа правоохоронної системи, насамперед реформа Генеральної прокуратури", - заявив Брок.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини