RU

Янукович: Експансія низькопробного кіно з Росії шкодить культурі

06.06.2013, 10:52
Янукович: Експансія низькопробного кіно з Росії шкодить культурі - Фото
Віктор Янукович
Про це сказано у щорічному посланні президента Віктора Януковича до парламенту, викладеному більш ніж на 500 сторінках. Послання стосується всіх внутрішніх і зовнішніх пріоритетів країни, стратегічних цілей і проблем.

За словами президента, в умовах глобалізації однією з головних проблем для України є не тільки збереження своєї національно-культурної самобутності та спадщини, а й використання можливостей глобалізації як чинника економічного і соціального розвитку країни.

"Глобальна культура становить загрозу тільки обмеженому суспільству, саме в силу своєї обмеженості здатне тільки на бездумну імітацію, а не на творче засвоєння позитивного досвіду інших країн", - зазначив президент.

У той же час, на думку президента, не варто забувати, що глобалізація - це процес, який супроводжується культурними зіткненнями і суперечностями. "В Україні безперешкодно поширюються фільми, насаджують культ насильства, тоді як показ їх аудиторії строго заборонений законодавством", - сказав Янукович.

"Культурна глобалізація, таким чином, має потенціал інформаційних воєн, полягає в маніпуляції свідомістю громадян і насадженні чужих цінностей і світогляду. Також вона обумовлює проникненням безнаціонального культурного продукту (наприклад, так звані клубна музика і клубна культура), часто - сумнівної культурної та духовної цінності", - сказав він.

"Показовим є досвід Франції. Неспівмірність експорту унікальних шедеврів мистецтва та імпорту голлівудських фільмів змусили владу почати проект "культурного винятку", за яким закони ринку виробництва і конкуренції не повинні поширюватися на культурні цінності", - зазначив президент.

"Враховуючи експансію низькопробної російської теле- і кінопродукції на український ринок, така ж проблема і в Україні", - зазначив Янукович.

Президент відзначив важливість розробки та прийняття національної програми культурного розвитку. "Відповідальність за її реалізацію має нести Кабінет міністрів України, а не тільки профільне міністерство", - вважає глава держави.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини