RU

Янукович звернувся з посланням до Верховної Ради через Інтернет

03.07.2012, 11:42
Янукович звернувся з посланням до Верховної Ради через Інтернет - Фото
d78287afad1c01e261eee78d5f436e71.jpg
Президент України Віктор Янукович звернувся до Верховної Ради з щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України. Текст вступного слова до послання розміщено на сайті президента, сам Янукович в парламенті сьогодні не з'явився і перед народними депутатами особисто не виступав.

"Проголосивши в 2010 році курс на модернізацію, українська держава стала на шлях корінних перетворень. Їх мета - утвердження сучасної України як країни високих економічних, політичних і соціальних стандартів", - почав своє вступне слово Янукович. За його словами, основні зусилля влада направила на подолання економічної кризи, розвиток базових і перспективних секторів вітчизняної економіки, боротьбу з корупцією і перебудову неефективної системи соціального захисту населення.

Говорячи про свої досягнення, Янукович згадав проведену в стислі терміни адміністративну реформу, кроки в напрямку спрощення умов для підприємницької діяльності та оптимізації системи українського судочинства. "Особливу увагу було приділено розвитку українського податкового законодавства, спрямованого на зменшення нелегального обороту капіталу, а також спрощення залучення в українську економіку стратегічних інвестицій і внутрішнього, і зовнішнього походження", - додав він.

Янукович зазначив, що зараз в Україні реалізується ряд пілотних проектів, спрямованих на модернізацію системи охорони здоров'я, освіти, втілюються програми регіонального розвитку, розроблені за безпосередньої участі органів місцевого самоврядування. "Проте вже на початкових стадіях українські перетворення натрапили на перешкоди, які сьогодні несуть реальну загрозу гальмування процесу глибинного оновлення всіх сфер суспільного життя, призводять до знецінення отриманих результатів", - вважає він.

Головними з таких перешкод Янукович вважає інерцію і "опір корумпованої бюрократії". "Протиріччя між намірами державного політичного керівництва та інтересами бюрократичних груп, сформованих за регіональним та галузево-корпоративном принципами, набувають все більш конфліктний характер. Ці протиріччя створили сприятливий грунт для зміцнення ідеологічних позицій політичних партій і рухів, опозиційних до реформаторського курсу. Деструктивна діяльність цих сил отримала втілення в численних політичних спекуляціях ", - зазначив він.

Янукович запевнив, що влада докладає зусиль для залучення громадянського суспільства до процесу вироблення і реалізації курсу на реформи. Шлях до цього пролягає через зростання відкритості публічної політики. "З урахуванням цього, безсумнівно, велике значення набувають вибори до Верховної Ради 2012 року. Саме вони повинні стати відправним пунктом у процесі повернення парламенту статусу органу влади, безпосередньо представляє інтереси громадян. Рада повинна припинити функціонування в режимі закритого елітного клубу", - сказав він .

Другим кроком, за словами президента, стане підготовка та проведення конституційної реформи, яка дасть відповіді на питання про співвідношення владних повноважень між державою та місцевим самоврядуванням, про характер політичного устрою України, яка рухається назустріч Європі, і стане дієвою основою для забезпечення прав громадян в сучасних умовах. Янукович обіцяє зробити все необхідне для того, щоб забезпечити найвищий рівень легітимності конституційного процесу.

Актуальним завданням на 2012 рік Янукович назвав також прискорення реформування національної економіки і соціальної системи. Базовими пріоритетами в цьому процесі має стати забезпечення сталого економічного зростання в умовах глобальної кризи і підвищення соціальних стандартів. "Створення вільного середовища для розкрприємницького потенціалу суспільства, лібералізація і дерегуляція підприємницької діяльності повинні залишатися стрижнем економічниття підих реформ", - зазначив він, додавши, що поліпшення бізнес-клімату буде стимулювати зростання економіки, розвиток внутрішнього ринку, створення нових робочих місць. А зниження адміністративного і фіскального тиску на суб'єктів підприємництва сприятиме подальшій детінізації економіки та підвищенню доходів бюджету, впевнений він.

Крім того, Янукович у посланні анонсував вироблення нових підходів до промислової політики, реформу в аграрному секторі, реформу системи соціального забезпечення та соціального захисту українських громадян, розвиток і перетворення гуманітарної сфери. "Переконаний: Україна впевнено рухається по шляху глибокої модернізації, утверджується як розвинена цивілізована європейська держава", - підсумував Янукович, звертаючись до парламенту.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини