RU

Янукович зобов'язав Азарова і Льовочкіна забезпечити доступ до публічної інформації

05.05.2011, 11:10
Янукович зобов'язав Азарова і Льовочкіна забезпечити доступ до публічної інформації - Фото
218ad1732a4673f87418809f3749884f.jpg

Янукович зобов'язав Азарова і Льовочкіна забезпечити доступ до публічної інформації
Президент України Віктор Янукович сьогодні підписав два укази, покликаних забезпечити безумовне виконання Закону "Про доступ до публічної інформації", який був прийнятий Верховною Радою 13 січня і повинен набути чинності 9 травня. Про це журналістам на брифінгу повідомила радник Президента, представник глави держави у Конституційному Суді Олена Лукаш.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, О.Лукаш уточнила, що перший указ "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації" зобов'язує Кабінет Міністрів забезпечити у встановленому порядку фінансування передбачених законом заходів. Спільно з СБУ уряд повинен підготувати і внести на розгляд Верховної Ради законопроект про вдосконалення законодавчих актів про доступ до інформації з обмеженим доступом і відповідальності за їхнє порушення.

Також Кабінет Міністрів, центральні органи виконавчої влади, Рада Міністрів Криму, обласні, Київська і Севастопольська міські, районні державні адміністрації зобов'язані розробити і затвердити форму запитів на інформацію, які будуть містити стислу інструкцію з процедури подачі запиту на інформацію; порядок складання подачі запиту в усній, письмовій або іншій формі. Органи влади мають також впровадити облік запитів, створити спеціальні структурні підрозділи або визначити посадових осіб, які будуть організовувати доступ до публічної інформації, визначити спеціальні місця для роботи з документами, обладнати такі місця відповідною оргтехнікою.

Крім того, з метою доступу до публічної інформації та її збереження указ передбачає створення системи обліку документів, забезпечення обов'язкової реєстрації у цій системі документів, що містять публічну інформацію.

Документ також зобов'язує органи виконавчої влади своєчасно оприлюднити проекти рішень, належних обговоренню, а також оперативно розголошувати і оновлювати інформацію про свою діяльність. Форми запитів на інформацію, згідно з указом, повинні бути розміщені в офіційних друкованих виданнях, на веб-сайтах, інформаційних стендах, іншим прийнятним для громадян способом.

О.Лукаш наголосила, що цим указом Президент покладає відповідальність за забезпечення належного виконання закону безпосередньо на керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади.

Другий указ "Про першочергові заходи з забезпечення доступу до публічної інформації у допоміжних органах, створених Президентом України" визначає Головне управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента спеціальним підрозділом, який буде організовувати доступ до інформації, відповідати за розгляд, обробку, облік і надання відповідей на запити, що надходять в Адміністрацію, а також надавати консультації під час оформлення таких запитів.

Крім того, Президент Віктор Янукович зобов'язав Сергія Льовочкіна організувати порядок доступу до публічної інформації в Адміністрації Президента - зокрема, розробити і затвердити форми запитів на інформацію, впровадити облік таких запитів, визначити спеціальні місця для роботи з документами, створити систему обліку документів, що містять публічну інформацію. Крім того, глава Адміністрації зобов'язаний забезпечувати систематичне і оперативне оновлення інформації про діяльність Президента.

Нагадаємо, на початку року Рада прийняла закони, які обіцяють "революцію" в інформаційній сфері: "Про доступ до публічної інформації" N2763 глави Комітету з питань свободи слова та інформації Андрія Шевченка і "Про внесення змін до Закону України "Про інформацію" N7321 члена Комітету Олени Бондаренко.

Детальніше про зміст ухвалених законів - тут>>>

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини