RU

Янукович закликав країн-учасниць ОБРЄ будувати "спільний європейський дім"

01.12.2010, 11:15
Янукович закликав країн-учасниць ОБРЄ будувати
542604578abb0b270bd6152337020e5a.jpg

Янукович закликав країн-учасниць ОБРЄ будувати "спільний європейський дім"

Україна здатна об'єднати і бути об'єднуючою силою в Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБРЄ). Про це заявив Президент України Віктор Янукович на саміті ОБРЄ в Астані (Казахстан).

Як повідомляє прес-служба Президента України, зокрема, В.Янукович нагадав учасникам саміту, що у 2013 році Україна буде головувати в ОБРЄ. "Виявлено довіру до нашої кандидатури - вагомий стимул для подальшого самовдосконалення, продовження системних реформ і розвитку забезпеченого демократичного суспільства. Завдяки нашому позаблоковому статусу ми будемо "чесним брокером" і докладемо усі сили для зміцнення ефективності Організації в інтересах всіх її учасників", - наголосив В.Янукович.

За словами Президента України, сьогодні основна мета - надати сильний політичний поштовх для досягнення нової якості діяльності ОБРЄ. "Дати нашим народам сигнал про те, що цінності, які сповідує Європа - свобода, демократія, права людини - становлять міцну і непорушну базу нашої співпраці".

В.Янукович також наголосив, що Україна розглядає ОБРЄ як унікальну платформу для діалогу зі створення "спільного простору рівної і неподільної безпеки".

На думку Президента України, найбільш серйозний виклик для Організації і найбільшою загрозою регіональної безпеки і стабільності є неврегульовані конфлікти. "Ми виступаємо за пошук взаємоприйнятних розв'язань нинішніх конфліктів у регіоні Організації на основі норм і принципів міжнародного права, зокрема, поваги до суверенітету і територіальної цілісності держав", - наголосив В.Янукович.

"Україна підтримує зміцнення і більш ефективне застосування механізмів ОБРЄ у сфері раннього попередження і запобігання конфліктам", - додав глава держави.

За словами В.Януковича, європейському простору необхідний ефективний міжнародний контроль за виконанням вже досягнутих угод у сфері безпеки. "Нам потрібні чіткі домовленості щодо заходів забезпечення і, насамперед, щодо заходів довіри між усіма країнами Європи, незалежно від їхнього входження в оборонні об'єднання", - зазначає Президент України.

В.Янукович також наголосив, що Україна підтримує посилення ролі ОБРЄ за оцінкою і протидією транснаціональним викликам і загрозам, зокрема пов'язаним з міжнародним тероризмом, поширенням зброї масового знищення, організованою злочинністю, торгівлею людьми, наркотрафіком і кіберзлочинністю.

"В умовах глобальної фінансової кризи ОБРЄ може надати корисні можливості для підтримки політичного діалогу між державами з метою своєчасного і адекватного реагування на виклики економічного характеру", - зазначив він.

"Україна сприяла і сприятиме пошуку ролі і місця ОБРЄ у цьому діалозі. Україна не бачить альтернатив демократичному шляху розвитку і неухильно дотримується демократичних принципів. Ми виступаємо за те, щоб наша Організація була співтовариством, де реалізовуються найвищі стандарти забезпечення основоположних прав і свобод людини, затвердження верховенства права, підтримки демократичних інститутів, зміцнення громадянського суспільства. Безпека людини є запорукою успішної держави. Ми твердо переконані, що для виконання своїх функцій ОБРЄ потрібні сильні інститути. Тому Україна підтримує отримання ОБРЄ статусу міжнародної організації, яка укріпить правове поле її функціонування і відкриє нові шляхи для реалізації поставлених цілей", - сказав глава держави.

В.Янукович наголосив, що сьогоднішня зустріч дає реальний шанс знову приступити до будівництва "спільного європейського дому", основа якого була закладена у 1975 році у Хельсінкі. "Для цього потрібна політична воля і чіткий план. Наша сьогоднішня зустріч - доказ того, що політична воля може бути мобілізована. Сподіваюся, що ця воля знайде своє втілення у дійовому плані нашого спільного прогресу вперед", - наголосив Президент України.

Нагадаємо, сьогодні в Астані відкрився саміт ОБСЄ. У ньому беруть участь глави держав і урядів з 56 країн-учасниць ОБРЄ, 12 Партнерів зі співпраці, а також представники інших міжнародних і регіональних організацій.

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини