RU

Янукович вивів Хорошковського з Вищої ради юстиції

16.12.2010, 14:05
Янукович вивів Хорошковського з Вищої ради юстиції - Фото
e6ed4abce7c148d15b70e34f0905c58c.jpg

Янукович вивів Хорошковського з Вищої ради юстиції
Президент України Віктор Янукович вивів главу СБУ Валерія Хорошковського зі складу Вищої ради юстиції.

Як повідомляє прес-служба Президента, відповідне рішення В.Янукович прийняв за бажанням самого В.Хорошковського.

Основне завдання Вищої ради юстиції - разом з іншими державними інститутами "формувати високопрофесійний суддівський корпус, здатний кваліфіковано, старанно і неупереджено здійснювати правосуддя". За своїм статусом ВРЮ є колегіальним, незалежним органом. Конституційний склад Вищої ради юстиції - 20 членів. Його формують Президент, законотворча і судова гілки влади, а також прокурорська система і інститути громадянського суспільства.

Нагадаємо, В.Хорошковський був введений до складу ВРЮ Указом Президента N644 від 31 травня. Влітку цей Указ оскаржила в Окружному адміністративному суді Києва телекомпанія "Телерадіосвіт" (ТВi). У позові телекомпанії йшлося, що призначення В.Хорошковського неправомірне: стаття 6 Закону "Про Вищу раду юстиції" вказує на те, що на посаду члена Вищої ради юстиції може бути рекомендований громадянин України зі стажем роботи у галузі права не менше десяти років. "З біографії Хорошковського видно, що він такого стажу не має. Вимоги цієї статті не поширюються лише на осіб, які входять до складу Вищої ради юстиції за посадою, а це голова Верховного Суду України, Міністр юстиції і Генеральний прокурор", - зазначили представники телеканалу.

У серпні вже Вищий адмінсуд визнав законним призначення глави СБУ В.Хорошковського членом Вищої ради юстиції.

В.Хорошковський очолює наглядову раду U.A. Inter Media Group, до якої входить цілий ряд активів. Вона опосередковано володіє 61% акцій АОЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" ("Інтер"), 90% ТОВ "Кіно-ТВ" (телеканал "Ентер Фільм"), 90% ТОВ "Музика-ТВ" (телеканал "Ентер Музика"), 60% ТОВ "Телевізійна служба інформації" (телеканал "НТН"), 100% телевізійних каналів К1, К2, "Мегаспорт", а також іншими медіа-активами в Україні і за кордоном. У березні 2010 року Верховна Рада призначила В.Хорошковського главою СБУ.

Валерій Хорошковський: біографія та добірка новин>>>
Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини