RU

Янукович підписав скандальні зміни до Конституції

03.02.2011, 17:55
Янукович підписав скандальні зміни до Конституції - Фото
1b330ad6107bc5863aec948a8ba57435.jpg

Янукович підписав скандальні зміни до Конституції

Президент України Віктор Янукович погодився з тим, що наступні вибори Президента відбудуться у березні 2015 року, а чергові вибори народних депутатів Верховної Ради - у жовтні 2011 року. Такий сценарій 1 лютого запропонувала Верховна Рада.

Як повідомляє прес-служба глави держави, зокрема, В.Янукович підписав Закон "Про внесення змін до Конституції України щодо проведення чергових виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів" N2952-VI.

Конституційні виправлення встановлюють п'ятирічний термін повноважень Верховної Ради. Чергові вибори у парламент проводяться в останню неділю жовтня п'ятого року її повноважень, а Президента - в останню неділю березня п'ятого року повноважень.

Крім того, передбачено п'ятирічний термін повноважень депутатів Верховної Ради Криму і місцевих рад. Вибори в Верховну Раду АР Крим, а також до місцевих органів влади також проводяться в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень.

У листопаді минулого року Конституційний Суд України дав позитивний висновок з законопроекту про внесення змін до Конституції, які передбачають проведення чергових парламентських виборів у жовтні 2012 року і президентських - в березні 2015 року. Висновок про відповідність цього законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції оприлюднив глава КСУ Анатолій Головін.

Нагадаємо, у понеділок Верховна Рада внесла до Конституції зміни, які продовжують термін повноважень парламенту і, відповідно, посувають дату чергових парламентських виборів на кінець жовтня 2012 року. За законопроект N7265 проголосували 310 народних депутатів: 180 регіоналів, 7 депутатів від БЮТ, 41 від НУНС, 25 комуністів, 20 від Блоку Литвина і 37 позафракційних.

Відразу після голосування фракція БЮТ виключила зі свого складу сімох депутатів, які підтримали внесення змін до Конституції - Олега Бабаєва, Руслана Богдана, Івана Куровського, Павла Мовчана, Віктора Павленка, Анатолія Семиноги, Антона Яценка.

Того ж дня самооборонець В.Арьєв на своїй сторінці у "Facebook" написав, що коли у парламенті проходило це голосування, він перебував у США зі своєю карткою для голосування, однак його голос виявився у списку тих, хто проголосували "за". Як доказ В.Арьєв виклав фотографію: він з власною карткою у руках біля термінала авіакомпанії "Delta" в аеропорту міста Вашингтон.

Вчора в підтвердження його слів "Народна самооборона" опублікувала фото авіаквитків В.Арьєва Київ-Відень і Відень-Вашингтон.

Сьогодні В.Арьєв направив до Генеральної прокуратури України заяву з проханням розслідувати "фальсифікації голосування за зміни до Конституції" від його імені у парламенті 1 лютого. За його словами, голосування від його імені і за його відсутності, без його відома і всупереч його волі є грубим порушенням конституційного права народного депутата на голосування особисто.

У свою чергу, БЮТ до кінця дня планує зібрати 45 підписів під поданням до КСУ про неконституційність змін до Основного Закону. Бютівці не розраховують на позитивне рішення КСУ, але це і не звернення заради самого звернення: "Це звернення готується для того, щоб кожний громадянин України, зокрема депутат, навіть від Партії регіонів, дотримувався вимог Конституції".

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини