RU

Янукович підготує Конституцію, непідвладну часові

05.10.2010, 17:00
Янукович підготує Конституцію, непідвладну часові - Фото
f0f357b2c273aad92f11e96b06d47b86.jpg

Янукович підготує Конституцію, непідвладну часові
Президент України Віктор Янукович заявляє про необхідність реформування Конституції 1996 року. Про це він заявив сьогодні під час Всеукраїнських зборів юристів. За словами глави держави, настав час створити Конституцію, непідвладну часові.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В.Янукович зазначив, що після прийняття Конституції у 1996 році її визнали майже зразковим документом, і розвиток України протягом всіх цих років став можливим якраз завдяки цьому Основному Закону. "Але сьогоднішні виклики спонукають нас до редакційних змін Конституції, щоб вона стала тим маяком, який освітлює шлях до нашої мети - інтеграції України в європейське співтовариство. Я вже говорив про необхідність реформування Конституції", - сказав він.

"Зараз настав час почати цей процес", - впевнений В.Янукович.

Рішення КСУ зі скасування політреформи Президент назвав каталізатором, який може залучити суспільство до широкого діалогу з тим, щоб включити якомога кращі норми у Конституцію. "Ця робота - наш обов'язок перед українським народом. Ми не створюємо цей документ під тиском поточної політичної кон'юнктури або на догоду якої-небудь політичної сили. Результатом конституційної реформи повинен стати документ, непідвладний часові, який захищатиме права всіх українців і забезпечить механізм перетворення нашої держави у справжнє демократичне суспільство у західному значенні цього слова", - наголосив він.

До того ж В.Янукович уточнив, що Основний Закон повинен забезпечити ефективну систему державного управління.

В.Янукович попередив, що конституційний процес повинен бути аполітичним. "Він повинен об'єднати всі шари українського суспільства. До цього процесу потрібно залучити західних експертів, які допомагали розробляти попередню версію нашої чинної Конституції. Цей процес повинен бути публічним і відкритим, щоб весь народ розумів, які зміни ми пропонуємо ввести", - сказав він.

Нагадаємо, 30 вересня Конституційний Суд повернув редакцію Конституції 1996 року. КСУ визнав не відповідним Конституції Закон "Про внесення змін до Конституції України" N2222-IV від 8 грудня 2004 року в зв'язку з порушенням процедури його прийняття.

До того ж КСУ поклав на органи влади обов'язок привести свої нормативно-правові акти у відповідність до Конституції від 1996 року.

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>
Політреформа-2004: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини