RU

Янукович дозволив мільйонні позови проти журналістів

28.07.2011, 17:38
Янукович дозволив мільйонні позови проти журналістів - Фото
284be37cf167f34a1c8c4a33da63c311.jpg

Янукович дозволив мільйонні позови проти журналістів

Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про судовий збір", який може сильно вдарити по журналістах. Про це повідомляє Інститут медиа права (ІМП).

У повідомленні зазначається, що серед іншого закон скасував норму законодавства, яка була введена після парламентських слухань щодо свободи слова в 2003 році. Тоді змінами до декрету Кабінету міністрів "Про державне мито" був встановлений пропорційний до ціни позову розмір митного збору за позовом про відшкодування морального збитку, а саме 10% до найбільших позовів.

"Така система забезпечувала сплату позивачем митного збору в розмірі 100 тис. грн. при представленні позову проти журналіста або ЗМІ з вимогою відшкодувати мільйон гривень", - зазначили в ІМП.

За даними інституту, зміни зупинили хвилю позовів про відшкодування морального збитку, які часто призводили до закриття ЗМІ.

Ухвалений Закон "Про судовий збір" встановлює, що для позовів про відшкодування морального збитку розмір збору становить 1% ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати і не більше трьох розмірів мінімальної заробітної плати.

"Це означає, що заплативши в листопаді 2011 року 2955 грн. збору, позивач може висувати мільйонні позови проти ЗМІ і журналістів, які опублікували незручну для позивача статтю", - стверджують в інституті.

"Інститут медіа права ще на етапі підготовки до другого читання підготував і вніс через народного депутата Андрія Шевченка пропозиції, згідно з якими пропонувалося встановити, що з позовної заяви про відшкодування морального збитку з ціною позову понад 300 розмірів мінімальної заробітної плати (тобто більше 85 тис. грн.) слід заплатити збір в розмірі 10% ціни позову", - додали в ІМП.

Але пропозиції, як зазначили в інституті, були відхилені в комітеті. Крім того, було проігноровано заяву громадських організацій щодо закону.

Закон набере чинності з 1 листопада цього року.

ЗМІ та реклама: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини