RU

Янукович: Дотримання прав людини в Україні поліпшиться через рік-два

22.10.2010, 16:15
Янукович: Дотримання прав людини в Україні поліпшиться через рік-два - Фото
9d4f769ec919b85306c2353d1adb4b1b.jpg

Янукович: Дотримання прав людини в Україні поліпшиться через рік-два

У України є всі можливості за рік-два істотно поліпшити ситуацію з дотриманням прав і основоположних свобод людини. У цьому впевнений Президент України Віктор Янукович, про що він заявив у своєму відеозверненні до учасників спеціального засідання парламенту з нагоди 60-ої річниці від дня підписання Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

"Я вважаю, що і Верховна Рада, і Кабінет Міністрів повинні якомога швидше завершити процес гармонізації національного законодавства з європейськими правозахисними стандартами. Я впевнений, що в України є всі можливості за рік-два істотно поліпшити ситуацію з дотриманням стандартів, передбачених Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Ми повинні переконати весь світ реальними справами в серйозності і безповоротності наших намірів. Україна повинна позбутися, і вона позбудеться, від статусу держави, в якій регулярно порушуються основні права людини", - сказав Президент, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

В.Янукович назвав спеціальне засідання Верховної Ради з нагоди 60-ої річниці від дня підписання Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод досить символічним, оскільки воно проходить в умовах глибинного реформування всіх сфер життєдіяльності у країні. "Але ювілей Конвенції - це не мотив для святкування, а мотив замислитися над ступенем захищеності, а швидше - незахищеність основних прав людини в Україні", - зазначив Президент.

"З одного боку, наші збори свідчать про готовність нової української влади реалізовувати найвищі стандарти дотримання прав людини, а з іншого - ми повинні відповісти на ряд непростих питань. Чому Україна на 60-ому році існування Конвенції про захист прав людини змушена боротися за впровадження в життя її базових принципів, чому в Україні не реалізована стратегія з подолання бідності, що безпосередньо виходить з міжнародних зобов'язань нашої держави, чому в Україні не розроблений механізм недопущення тортур, чому в правоохоронних органах щороку фіксуються численні випадки загибелі невинних людей?",- сказав він. В.Янукович зазначив, що ті, кому ці питання адресовані, неспроможні прямо на них відповісти, і наголосив, що так більше тривати не може.

Після закінчення відеозверненя Голова ВР Володимир Литвин запропонував присутнім подякувати Президенту за висловлену ним позицію. Присутні поаплодували згаслому екранові.

Віктор Янукович: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини