RU

Ялтинці Януковичу: не розширюйте дачу за рахунок Магарача

10.12.2012, 12:17
Ялтинці  Януковичу: не розширюйте дачу за рахунок Магарача - Фото
Фото: investigator.org.ua
У селищі Відрадне (Велика Ялта) біля входу на територію Південнобережного відділення агрофірми Магарач сьогодні проходить пікет проти його ліквідації і знищення історичних і наукових будівель. Ялтинці вважають, що зачищена територія буде приєднана до розкішної вілли, яку в народі називають "дачею Януковича".

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань Криму, учасники пікету - колишні співробітники агрофірми - тримають в руках плакати з написами: "Руки геть від Магарача", "Президенте, не розширюйте межі Межигір'я за рахунок Магарача".

За словами учасників акції протесту, сьогодні повинна початися повна зачистка території відділення АФ Магарач. "Представники будівельної компанії, якій доручено провести демонтаж, розповіли нам, що їм поставлено завдання знести будівлю винзаводу і всі споруди на фізіологічному майданчику. На наше запитання - що буде з історичним підвалом? - нам відповіли, що, швидше за все, в нього заб'ють все будівельне сміття ", - розповів голова Наукового товариства виноградарів і виноробів України Тагір Рамазанов.

"Історія Магарача, яка веде свій початок з 1828 року з установи Магарачського училища виноградарства і виноробства, може бути перервана, а Україна втратить цю сторінку своєї історії. Ми розуміємо, що на цьому замовники і виконавці цього злочину не зупиняться, і під загрозою опиняться виноградники , в тому числі останні 14 гектарів мускату білого Магарача, які знаходяться на схилі над будівлею заводу. Крім того, в ділових колах обговорюється інформація про плани продажу будівель самого інституту Магарач в центрі Ялти, які також є пам'ятником культурної спадщини ", - йдеться в заяві громадських організацій Наукове товариство виноградарів і виноробів України та Громадянський комітет Великої Ялти.

Учасники акції протесту звернулися до міністра агрополітики Присяжнюка, в.о. президента Національної аграрної академії наук України Петриченка, директора Магарача Зотова з вимогою негайно зупинити процес знищення інституту, ліквідацію Південнобережного відділення його агрофірми, руйнування історичних будівель, підвалу та досвідченого майданчика. Вони вимагають також оприлюднення всіх розпорядчих документів, на підставі яких була вивезена унікальна колекція і відбувається ліквідація Магарача у Відрадному.

Нагадаємо, територія заводу і досвідченого майданчика НІВіВ Магарач у Відрадному прилягають до дачі Януковича. Розкішна вілла, відома в народі як "Чайний будиночок", була побудована у Відрадному на місці старої ампелографічної колекції Магарача, від ділянки, від якої президія Академії аграрних наук добровільно відмовилася. У 2003 році уряд Криму передав його в оренду на 49 років Міжрегіональному промисловому союзу під протекторатом тоді ще правої руки Віктора Януковича і куратора Криму Антона Пригодського. У 2008 року уряд Криму задовольнив звернення МПС про розірвання договорів оренди на обидві ділянки загальною площею 2,05 га і передав їх ТОВ Пансіонат сімейного типу. Засновниками ТОВ є структури, близькі до сина президента Олександра Януковича.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини