RU

Якщо вирок Тимошенко не переглянуть, Київ можуть віддалити від ЄС, - резолюція Європарламенту

27.10.2011, 15:21
Якщо вирок Тимошенко не переглянуть, Київ можуть віддалити від ЄС, - резолюція Європарламенту - Фото
8a2eacaf40d0ff23979f7b7b9942ddc8.jpg

Якщо вирок Тимошенко не переглянуть, Київ можуть віддалити від ЄС, - резолюція Європарламенту
Європейський парламент в четвер простою більшістю підтримав об'єднану резолюцію по Україні. Голосування відбулося в рамках пленарного засідання в Страсбурзі без обговорення.

У резолюції Європейський парламент (ЄП) рекомендує Європейській комісії провести зустріч з президентом України Віктором Януковичем до самміту Україна-ЄС для "відновлення конструктивного діалогу". "ЄП вважає, що нещодавно перенесена зустріч з президентом Віктором Януковичем надала б можливість вирішити серйозні проблеми і відновити конструктивний діалог, який може привести до парафування Угоди про асоціацію за наявності значного процесу з подолання технічних і політичних перешкод, і закликає Раду ЄС і Європейську комісію призначити зустріч напередодні самміту України-ЄС в грудні", - зазначено в документі, який цитує Інтерфакс Україна.

Цей пункт є одним із завершальних в резолюції. Йому передують інші положення, які охоплюють діапазон двосторонніх відносин: починаючи від стратегічного рівня - визнання українських прагнень щодо членства в ЄС, до рекомендацій про розслідування можливих помилок при прийнятті рішень на рівні уряду в спеціальних парламентських комісіях. "ЄП вважає, що поглиблення відносин між Україною і ЄС і європейська перспектива України має велике значення в інтересах обох сторін, ЄП визнає українські прагнення у відповідності зі ст. 49 Договору про ЄС за умови досягнення всіх критеріїв, включаючи принципи демократії, поваги прав людини, фундаментальних свобод і верховенства права", - констатується в документі.

Щодо справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко, ЄП "глибоко шкодує з приводу того, що вирок Тимошенко є порушенням прав людини і зловживанням судовою системою для політичного переслідування провідного опозиційного політика". У зв'язку з цим в ЄП зазначили, що застосований до Тимошенко закон був прийнятий ще за радянських часів, а статті 364 і 385 не відповідають європейським стандартам і стандартам ООН.

"ЄП наполегливо закликає українську владу забезпечити справедливий, прозорий і неупереджений судовий процес у разі апеляції Тимошенко і в інших судових процесах проти членів колишнього уряду. ЄП наполягає на тому, щоб Тимошенко було надано можливість реалізувати своє право на повноцінну участь в політичному процесі, як в цей час, так і на майбутніх виборах в Україні", - зазначено в резолюції.

ЄП виражає стурбованість в зв'язку з тим, що суд над Тимошенко "йде врозріз з проголошеною українським керівництвом прихильністю демократії і європейським цінностям". "ЄП вважає, що якщо вирок у відношенні Тимошенко не буде переглянуто, це поставить під загрозу укладення Угоди про асоціацію і його ратифікацію, відсуювачи країну ще далі від здійснення своєї європейської перспективи", - повідомляється в документі.

Крім того, ЄП висловлює стурбованість щодо утримання під вартою екс-голови МВС Юрія Луценка та інших подібних випадків. У зв'язку з цим ЄП наполягає на тому, щоб всі судові справи відносно колишніх і нинішніх високопоставлених чиновників уряду проводилися відповідно до європейських стандартів справедливості, неупередженості, прозорості і незалежності.

Крім того, ЄП висловлює стурбованість в зв'язку з "деякими ознаками згортання демократичних свобод, а також використанням державних установ для здійснення політичного реваншу". "ЄП стривожений повідомленнями про погіршення стану свободи ЗМІ і плюралізму і закликає владу вжити всіх необхідних заходів для захисту цих важливих аспектів демократичного суспільства і утриматися від будь-яких спроб контролю, прямих або непрямих, за національними засобами масової інформації", - говориться в резолюції.

Інтеграція до Євросоюзу: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини