RU

Якщо Росія продовжить агресію, вона заплатить ще більше - Байден

21.11.2014, 16:43
Якщо Росія продовжить агресію, вона заплатить ще більше - Байден - Фото
Джозеф Байден (фото - ЕРА)
Говорити з Росією про ослаблення санкцій можна буде тільки після виконання нею Мінських домовленостей - зокрема, відведення військ і звільнення полонених. Якщо Росія продовжить агресивні дії - вона платитиме все дорожче і дорожче. Про це сьогодні в Києві заявив віце-президент США Джозеф Байден на спільній з президентом України Петром Порошенком заяві для преси.

"Ми говорили про загрозу для українського суверенітету і цілісності, яка виходить з боку Росії. Це просто неприпустимо, щоб у двадцять першому столітті країна намагалася за допомогою сили змінити кордони в Європі чи в будь-який інший частині світу. Щоб було військове втручання, бо комусь не подобається рішення, прийняте його сусідом", - сказав він.

Байден підкреслив, що поведінка Росії порушує міжнародні принципи, і саме тому міжнародна громадськість одноголосно підтримала Україну. "Міжнародна громадськість засуджує дії Росії і підтримує Україну. Таким чином, Росія платить все дорожче і дорожче за свої незаконні дії", - сказав він.
Байден підкреслив, що Америка не визнає псевдовибори 2 листопада, проведених під керівництвом Кремля, а також окупації частини території України і спроби анексії Криму.

Також, за словами Байдена, США закликають і інші країни не визнавати анексію Криму. Він зазначив, що єдино можливий для Росії шлях - це виконання Мінських домовленостей. "Зараз необхідно прибрати незаконні воєнізовані формування, зброю і військовий контингент і підтримати звільнення всіх заручників. Пан Путін повинен був це зробити. Цього не сталося. Якби Росія виконала свої зобов'язання і поважала суверенітет України та її територіальну цілісність, ми могли б почати раціональні дискусії щодо санкцій. Але поки цього немає. Натомість ми бачимо більш провокаційні дії, неповагу до угоди, яку було підписано Росією. Якщо так буде продовжуватися - Росія платитиме все дорожче і дорожче і буде все більш ізольованою", - сказав він.

Порошенко зазначив, що базовим форматом для забезпечення мирного процесу залишається формат Мінських переговорів, в рамках якого необхідно забезпечити ряд ключових елементів мирного плану. "Це негайне припинення вогню, це створення буферної зони, це вихід на лінію зіткнення, перекриття кордону, висновок іноземних військових підрозділів та броньованої техніки і негайний початок політичного процесу шляхом проведення виборів відповідно до українського законодавства на тимчасово окупованій території, на території Донецька та Луганська", - сказав він.

Порошенко підкреслив, що Україна дотримується всіх зобов'язань, які взяла на себе в Мінську, і розраховує на виконання досягнутих домовленостей усіма сторонами.

Нагадаємо, під час свого офіційного візиту в Україну Байден мав обговорити з Порошенком можливість надання Києву військової допомоги.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини