RU

Якого президента України хочуть бачити США: думка дипломата

31.08.2018, 10:41
Якого президента України хочуть бачити США: думка дипломата - Фото
Валерій Чалий (фото - LIGA.net)

Адміністрація США не хоче бачити главою України президента з проросійською позицією через те, що прокремлівська спрямованість минулої влади призвела до гібридної війни, а це, в свою чергу, змушує Вашингтон витрачати гроші на підтримку Києва. Про це розповів український посол в США Валерій Чалий, пише Європравда.

"Для них неприйнятний президент з проросійською позицією або той, хто буде повертати Україну в минуле. Це неприйнятно через те, що саме така проросійська позиція призвела до нинішнього стану, коли гроші платників податків США доводиться витрачати на допомогу Україні", - пояснив дипломат.

На його думку, Вашингтон зацікавлений мінімізувати витрати на допомогу Україні в її опорі російській агресії, і отримати максимальний результат в сфері безпеки.

Читайте також: У Євросоюзі були проти передачі Україні "Джавелінів" - посол

Відповідаючи на питання, що Україна може запропонувати США як партнеру, Чалий перерахував: а) загальне стримування агресії РФ, б) досвід гібридної війни і протидії новітнім типам озброєння РФ, а також в) вихід на ринок американських економічних проектів.

"У Пентагоні і в розвідці почали розглядати Україну як стратегічного партнера", - підкреслив він.

Дипломат додав, що успіх України, за версією США, включає відновлення контролю над кордоном, припинення війни або встановлення миру, а також розвиток для того, щоб країна була успішніше РФ.

"Росія як і раніше нав'язує всім думку, що саме її модель розвитку є єдиною можливою для пострадянського простору. Наш успіх зруйнує цей стереотип", - резюмував Чалий.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини