Який план репресій проти Меджлісу реалізує ФСБ: документ

01.06.2016, 15:42
Який план репресій проти Меджлісу реалізує ФСБ: документ - Фото
Фото: ura.ru

У документі ФСБ, адресованому Сергію Аксьонову, йдеться про провокації і заходи "психоемоційного впливу" на лідерів кримськотатарського народу

У розпорядженні ЛІГА.net виявився документ управління Федеральної служби безпеки РФ в окупованому Криму, адресований сепаратистові Сергію Аксьонову. Лист має гриф "секретно" і датований 28 квітня 2015 року.

У тексті йдеться, що керівництво Меджлісу кримськотатарського народу не тільки виступає проти анексії, а й "відмовилося від співпраці, має антиросійські переконання і веде українську пропаганду".

У зв'язку ыз цим російська спецслужба запропонувала Аксьонову оголосити Меджліс "радикальною екстремістською організацією, діяльність якої несе загрозу РФ" і визнати її незаконною.

Читайте також: Штайнмайєр: Про визнання Криму російським не може бути й мови

У документі, підписаному першим заступником начальника управління ФСБ по Криму Рустемом Ібрагімовим, йдеться про якийсь план заходів, мета яких - "психоемоційний вплив на місцеве керівництво Меджлісу і схиляння їх до співпраці з державними органами". (Рустем Ібрагімов - полковник ФСБ, був нагороджений "почесною грамотою Ради міністрів республіки Крим").

Згідно з текстом листа, в ньому містяться пропозиції щодо активізації діяльності радикально налаштованих щодо кримських татар російських "патріотичних організацій".

Крім того, ФСБ пропонує проводити "фільтраційну роботу" на кордоні з Україною - не допускати виїзду кримських татар з території Криму, обшуки (рейди і зачистки під виглядом пошуку злочинців). Цим заходам, згідно з документом, повинні піддаватися прихильники Меджлісу.

Також повідомляється про плани проведення інформаційної кампанії з дискредитації Меджлісу і його керівництва в кримських і федеральних ЗМІ.

Окремо в документі йдеться про поступове "заміщення" Меджлісу підпорядкованою окупантам організацією Къырым, яку очолив Ремзі Ільясов. Для цього пропонується проводити від її імені культурно-масові заходи, спрямовані на популяризацію прокремлівського руху.

Подальші події побічно підтверджують справжність документа.

Який план репресій проти Меджлісу реалізує ФСБ: документ

Який план репресій проти Меджлісу реалізує ФСБ: документ

26 квітня в Криму так званий суд російських окупантів визнав громадське об'єднання Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонив його діяльність в РФ.

18 квітня Росія
внесла Меджліс кримськотатарського народу в перелік екстремістських організацій. США  закликали РФ скасувати це рішення.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих