RU

Які партії зберуть голоси українців на місцевих виборах: опитування Рейтинг

01.10.2020, 11:25
Які партії зберуть голоси українців на місцевих виборах: опитування Рейтинг - Фото
День виборів (фото – ЕРА)

Якби місцеві вибори відбулися у вересні 2020 року, в облрадах (і київська міськрада) найбільше місць взяли б такі партії: президентська  Слуга народу, проросійська Опозиційна платформа/За життя, нині опозиційні Європейська солідарність і Батьківщина, а також За майбутнє, чий лідер Ігор Палиця є соратником олігарха Ігоря Коломойського. Про це свідчать дані агрегованого опитування групи  Рейтинг.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Такий рейтинг партій на місцевих виборах є сумою всіх результатів політичних сил на виборах до облради кожної області. Респондент вибирав зі списку, який був унікальним для кожної облради (в Києві міськради). Сукупно в рейтинг потрапило 65 різних партій, з яких переважна більшість –  місцеві, які балотуються в одНУ або кілька облрад.

Рейтинг симпатій серед тих українців, хто має намір взяти участь у виборах і вже визначився, за кого голосувати:

Слуга народу – 15,5%
Європейська солідарність – 11,4%
ОПЗЖ – 11,4%
Батьківщина – 8,3%
За майбутнє – 6,2%

Радикальна партія – 4,9%
Наш край – 3,1%
УДАР – 3,1%
Свобода – 3,0%
Партія Шарія – 2,5%
Сила і честь – 2,0%
Пропозиція – 1,8%
Голос – 1,8%
Перемога Пальчевського – 1,7%
Сумарний рейтинг інших партій – 23,4%

Більшість опитаних (60-70%) вважають, що для партій на місцевому рівні важливіше мати а) сильного місцевого лідера, ніж відомого національного, б) досвідчених політиків, ніж "нові обличчя", в) хорошу команду, ніж сильного лідера.

59% вважають, що для партії на місцевому рівні важливіше соціально-економічні ініціативи, ніж ідеологічна позиція (14%).

34% вважають, що для місцевої партії важливіше, щоб вона підтримувала курс президента Володимира Зеленського, а 26% – щоб вона була в опозиції до нього. Для майже 40% опитаних фактор підтримки влади не важливий при виборі.

Опитування методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера проведено 25-28 сентября 2020 року серед 5000 українців від 18 років і старше по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. Похибка не вище 1,4%.

  • Дані опитування Демініціатив/Разумкова за серпень: Слуга народу – 29,5%, ОПЗЖ – 21,7%, Євросолідарність – 15,5%, Батьківщина – 11,5%.
  • Дані опитування КМІС за середину вересня: Слуга народу – 21,5%,  Євросолідарність – 17,8%,  ОПЗЖ – 16,3%, Батьківщина – 8,7%.
  • 25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори.

Читайте також: Скільки українців готові голосувати на місцевих виборах – опитування

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини