RU

Які партії зараз пройшли б в Раду: соціологічне опитування

13.11.2018, 14:26
Які партії зараз пройшли б в Раду: соціологічне опитування - Фото
Фото: LIGA.net

Станом на середину осені 2018 року "значні шанси" потрапити в парламент наступного скликання мають сім партій, причому за останні півроку нібито виросла популярність Батьківщини, Слуги народу і УКРОПу. Про це говорять результати спільного опитування Київського міжнародного інституту соціології, Центру Разумкова та групи Рейтинг.

Політичну силу Юлії Тимошенко, за даними соціологів, в середині осені-2018 готові підтримати 22% опитаних українців, які вже визначилися і збираються голосувати.

Далі йдуть: Слуга народу - 11%, Громадянська позиція - 10%, Опозиційний блок - 9%, БПП - 8%, Радикальна партія Ляшка - 7%, партія Наші - 5%.

"З появою політичного проекту "Наші" значно знизився рейтинг партії "За життя" Вадима Рабіновича, - відзначили соціологи.

Прохідний бар'єр зараз становить 5%.

Майже половина (48%) опитаних головним мотивом при виборі партії назвали підтримку соціально-економічних ініціатив цієї партії.

Ще 18% респондентів голосують, виходячи перш за все з симпатій до лідера політичної сили, 12% - за ідеологічними принципами.

Опитування проведене з 19 жовтня по 2 листопада 2018 року серед 10000 українців від 18 років і старше у всіх регіонах України, крім тимчасово окупованих територій. Статистична похибка вибірки - не більше 1,0%.

Дивіться також результати аналогічного опитування КМІС, Центру Разумкова та СОЦІС за період з 30 серпня по 9 вересня цього року. Ще одне таке ж опитування від групи Рейтинг за період з 8 по 23 вересня.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини