RU

Як Янукович обгрунтував скасування асоціації з ЄС: текст виступу

29.11.2013, 12:38
Як Янукович обгрунтував скасування асоціації з ЄС: текст виступу - Фото
Віктор Янукович перед початком саміту у Вільнюсі (фото - president.gov.ua)
Президент України Віктор Янукович підтверджує наміри України в найближчій перспективі підписати Угоду про асоціацію. Про це він заявив під час виступу на пленарному засіданні Саміту ініціативи Східне партнерство у Вільнюсі.

Водночас, Янукович не сказав, коли саме Україна буде готова до підписання угоди і в черговий раз відзначив складну економічну ситуацію. Президент закликав ЄС підтримати співпрацю у форматі Україна - ЄС - Росія, надати фінансову допомогу Україні і негайно ввести безвізовий режим для громадян України.

Наводимо повний текст виступу Януковича.

"Шановна пані Президент Грібаускайте! Шановні президенти, глави урядів, міністри! Високоповажні пані та панове!

Україна та ЄС вийшли на завершальний етап укладення Угоди про асоціацію. Переконаний, це відкриє нову сторінку в розвитку Української держави, переведе на якісно новий рівень наші відносини з ЄС та його державами-членами.

Я підтверджую наміри України в найближчій перспективі підписати Угоду про асоціацію.

Україна спільно з Європейським Союзом вже більше шести років йде непростим курсом переговорів і пошуку компромісів.

На цьому шляху нам залишилося зробити всього кілька вирішальних кроків. Мова йде про необхідність підготовки передумов, які забезпечать максимальні результати від імплементації Угоди.

Переконаний, що Україна та ЄС гідно пройдуть цей завершальний етап. Його головним завданням повинно бути здійснення програми спільних заходів, спрямованих на адаптацію економіки України до нових реалій.

Україна сьогодні повинна, в тому числі у зв'язку з новими торгово-економічними обставинами, готуватися не тільки до своєчасної імплементації Угоди про асоціацію, але і до мінімізації негативних наслідків початкового періоду, які, безумовно, відчують на собі найменш захищені верстви українського суспільства.

Це вимагає нашої спільної роботи над програмою економічної допомоги Україні, яка дозволить нам здійснити підготовку до підписання Угоди.

На нашу думку, така програма має стати результатом спільних зусиль України та ЄС.

Упевнений, в результаті цієї роботи будуть зняті існуючі протиріччя, що дозволить підписати Угоду і рухатися певним стратегічним шляхом європейської інтеграції без серйозних втрат для економіки України.

Шановні учасники Саміту! Європейський вибір для нас залишається стратегічним напрямком подальшого цивілізаційного розвитку Української держави, зміцнення її місця і ролі в сучасному конкурентному світі.

Для України Угода про асоціацію є детальним планом комплексної модернізації у відповідності з європейськими цінностями і стандартами.

За останній період нами досягнуто відчутний прогрес на шляху необхідних реформ. Ми налаштовані наполегливо продовжувати цю роботу.

Вимушена пауза в процесі укладення Угоди не означає припинення вкрай необхідних Україні євроінтеграційних реформ.

Водночас, на жаль, останнім часом Україна опинилася один на один з серйозними фінансово-економічними проблемами.

Тому вже сьогодні ми чекаємо від наших європейських партнерів рішучих кроків назустріч Україні в питанні розробки і реалізації програми фінансово-економічної допомоги з використанням усіх наявних механізмів і ресурсів як інститутів, так і держав-членів ЄС.

Серед таких заходів, на наш погляд, могли б бути наступні:

Перше. Розблокування програм бюджетної секторальної підтримки ЄС, виділення ресурсів макрофінансової допомоги.

Друге. Дієва підтримка з боку міжнародних фінансових інститутів. У цьому контексті Україна зацікавлена ​​в якнайшвидшому відновленні ефективної взаємодії на прийнятних умовах з Міжнародним валютним фондом та Світовим банком.

Третє. Перегляд Євросоюзом торговельних обмежень щодо окремих позицій українського експорту, в тому числі введених ще в минулому столітті.

Четверте. Розраховуємо на активну участь ЄС і міжнародних фінансових інститутів в модернізації української газотранспортної системи як ключового елементу енергетичної мережі, а також забезпечення всіма належними засобами та механізмами ЄС енергетичної незалежності України.

Сподіваємося на перегляд позиції країн-членів ЄС щодо спорудження економічно необгрунтованих потужностей з транспортування природного газу до Європи в обхід України.

П'яте. Окремою важливою складовою цієї роботи має стати узгоджений план дій з метою вирішення протиріч і врегулювання проблем у торговельно-економічному співробітництві з Росією та іншими членами Митного союзу, зв'язуються зі створенням зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

У цьому зв'язку був би вдячний за вашу підтримку в питанні початку відповідної співпраці у форматі Україна - ЄС - Росія.

Пані та панове! У період після Вільнюса додаткові зусилля будуть потрібні і на інших напрямках нашої взаємодії з метою ще більше амбітного наближення країн-партнерів до Євросоюзу.

Серед таких напрямків безумовним пріоритетом є безвізовий режим. Упевнений, що найбільш показовим кроком, який би свідчив, що ЄС дійсно готовий відкрити для нас свої двері, стало б введення негайно безвізового режиму для громадян України.

У свою чергу, ми готові скоріше завершити виконання відповідного Плану дій. Розраховуємо на розуміння, підтримку і солідарність з боку ЄС цього вкрай важливому питанні.

Шановні колеги! Подальший успіх Ініціативи обумовлює необхідність визначення чітких орієнтирів і цілей "Східного партнерства".

У цьому контексті стратегічна дискусія щодо шляхів оптимізації економічного співробітництва ЄС з країнами-учасницями ініціативи та визнання європейської перспективи для зацікавлених держав - партнерів могла б початися вже сьогодні і придбати чіткі риси в період до наступного Саміту "Східного партнерства" в Латвії.

Це дало б потужний політичний імпульс для майбутнього "Східного партнерства" і подальшого впровадження внутрішніх реформ державами-учасниками.

На завершення хочу ще раз підкреслити: Україна чітко дотримується свого європейського вибору. Отже - розраховує на солідарність та підтримку з боку Європейського Союзу, його держав-членів, а також країн-партнерів. Спасибі за увагу!"

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини