RU

Як розправилися з Гонгадзе: у суді зачитали подробиці вбивства

29.01.2013, 12:40
Як розправилися з Гонгадзе: у суді зачитали подробиці вбивства - Фото
cf008e77b2416423b84aafb01d43f79b.jpg

Печерський суд Києва сьогодні оголошує вирок колишньому начальнику головного управління карного розшуку МВС України Олексію Пукачу. В рамках оголошення вироку суд зачитав подробиці кримінальної справи, пов'язані з убивством журналіста Георгія Гонгадзе, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

17 вересня 2000 року приблизно опівночі, перебуваючи в лісі в Київській області, співробітники міліції Протасов, Попович і Костенко, діючи з особистої зацікавленості та кар'єрних спонукань, не бажаючи ускладнювати стосунки з керівництвом і бажаючи отримати підвищення по службі, вступили з Пукачем і між собою в злочинну змову для розподілу ролей по вбивству Гонгадзе.

Реалізуючи умисне вбивство Гонгадзе за попередньою змовою групи, Попович, за вказівкою Пукача, неподалік від місця зупинки автомобіля, в якому вже знаходився Гонгадзе, викопав лопатою яму, завширшки приблизно 70 см і глибиною метр. У цей час Протасов і Костенко залишалися в службовому автомобілі Хюндай соната, утримуючи Гонгадзе.

Далі Протасов, Костенко, Попович і Пукач вивели Гонгадзе, зняли з нього куртку, поклали на землю і зняли з нього черевики. Після цього Костенко зв'язав мотузкою руки і ноги Гонгадзе. Після цього Пукач, Протасов і Костенко віднесли зв'язаного Гонгадзе до викопаної ями й поклали обличчям вниз. Костенко, за вказівкою Пукача, обшукав Гонгадзе, забрав у нього із задньої кишені ключі і передав їх Пукачу.

Після цього його поклали горілиць. Гонгадзе, розуміючи злочинні наміри щодо себе, почав просити не вбивати його. Незважаючи на це, Пукач запхав у рот Гонгадзе носовичок і почав руками здавлювати його горло і шию. При цьому Протасов для подолання опору Гонгадзе тримав його за плечі.

Оскільки так задушити Гонгадзе не вдалося, Попович витягнув зі штанів Гонгадзе ремінь і передав його як знаряддя вбивства Пукачу. Пукач накинув його на шию Гонгадзе, уперся коліньми в область грудей і почав затягувати. У цей час Протасов тримав Гонгадзе за праве плече, а Костенко за ноги.

Намагаючись уникнути смерті, Гонгадзе набрав у легені повітря. Тоді, за вказівкою Пукача, Попович для того, щоб змусити Гонгадзе видихнути повітря, наніс кілька ударів в область живота. Після отриманих ударів Гонгадзе видихнув. Через здавлювання шиї петлею з ременя, Гонгадзе був зламаний кадик. Почалися конвульсії. Протасов і Костенко тримали Гонгадзе за ноги до самої смерті.

Гонгадзе помер близько 01:00 17 вересня. Упевнившись, що він мертвий, Пукач, Протасов і Костенко скинули його тіло в яму. З метою приховати вчинення злочину, вони взяли з автомобіля каністру з бензином, облили тіло і підпалили. Коли вогонь згас, Пукач, Протасов, Костенко і Попович закидали яму з тілом землею, замаскували травою, перевірили, чи не залишили там особисті речі.

У жовтні 2000 року Пукач з метою приховати злочин ще раз прибув на місце поховання Гонгадзе, викопав його та відвіз у лісництво Таращанського району Київської області. За допомогою сокири відчленивши голову від тіла, закопав обезголовлене тіло і окремо голову.

Нагадаємо, Костенко, Протасов і Попович уже засуджені за свої злочини. Сьогодні Печерський суд Києва почав зачитувати вирок колишньому начальнику головного управління карного розшуку МВС Олексію Пукачу. Екс-міліцейський чиновник може отримати покарання у вигляді довічного ув'язнення.

Досьє на Георгія Гонгадзе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини