RU

Як повинні реагувати США на події в Донбасі: три принципи

08.12.2014, 15:37
Як повинні реагувати США на події в Донбасі: три принципи - Фото
Петро Порошенко і Барак Обама
Враховуючи тисячі військовослужбовців регулярної російської армії в Донбасі і десятки тисяч військовослужбовців, дислокованих біля кордону, небезпека подальшої агресії Кремля на території України дуже висока. США необхідно терміново обговорити ситуацію, що склалася зі своїми європейськими союзниками і знайти сильніші й ефективніші методи протистояння цій загрозі. Колишній посол США в Україні (2003-2006) Джон Хербст та заслужений професор економіки в Університеті Чикаго, лауреат Нобелівської премії з економіки 2007 Роджер Майерсон сформулювали і опубліковали на Huffington Post три принципи, які, на їхню думку, повинні стати основою реакції США на ситуацію в Донбасі.

"По-перше, ми рекомендуємо США визнати свої зобов'язання перед Україною, що виникають з Будапештського меморандуму про гарантії безпеки. У цій угоді Росія, Сполучені Штати і Великобританія зобов'язалися поважати суверенітет і територіальну цілісність України в обмін на її відмову від розміщення радянської ядерної зброї на своїй території. Сама ідея про нерозповсюдження ядерної зброї може бути дискредитована в усьому світі, якщо американські гарантії безпеки будуть знову і знову опинятися марними для країн-учасниць договору зіткнулися з агресією. Ми хочемо, щоб світ побачив, що мирна відмова України від ядерної зброї забезпечилаїй доступ до звичайної зброї, коли вона стала дійсно необхідно для захисту її кордонів.

Америка повинна дати всім зрозуміти, що її допомогав рамках Будапештського меморандуму включає поставку оборонної зброї, тому що були порушені кордону України та нависає загроза продовження агресії. Цю допомогу слід було б надати негайно, можливо - разом з бронебійними, зенітними, анти-ракетними установками та обладнанням для збору розвідувальної інформації. Ця допомога збільшила б для Кремля ціну захоплення портового міста Маріуполя або додаткових територій Луганської та Донецької областей. Путін в цьому дуже вразливий. Опитування Левада-Центру в Москві за останні кілька місяців показують, що більше двох третин населення Росії не хочуть, щоб російські солдати воювали в Україні. Сполучені Штати повинні проінформувати Москву про те, що поставки такого обладнання будуть зупинені як тільки Росія в повному обсязі виконає свої зобов'язання в рамках Мінських угод: виведе російські війська (регулярну армію і "добровольців") і військову техніку за територію України; і визнає повний контроль Києва на Донбасі, в тому числі - з боку кордону Росії і України.

По-друге, для забезпечення солідарності Альянсу та подальшого призову Путіна до припинення агресії США повинні запропонувати договір на жорстких умовах: Сполучені Штати зобов'яжуться не підтримувати вступ України в НАТО як тільки Кремль повністю виконає свої зобов'язання по Мінській угоді, а Україна повністю встановить контроль над Донбасом. Ця умова вимагає від Кремля розуміння того, що Україна має право встановлювати будь-які не військові відносини з Європейським Союзом, а також - повагу Росією суверенності кожного вибору України та її територіальної цілісності.

Ця пропозиція буде для Росії відповіддю на побоювання того, що розширення НАТО становить загрозу її безпеці. Вимога від Росії елементарної поваги до територіальної цілісності України швидко б підвищила її безпеку - чого не могла б зробити теоретична перспектива членства України в НАТО. Ми розуміємо, що Москва буде категорично проти розширення меж НАТО, але ця пропозиція має запевнити Москву в тому, що безпека Росії не буде гарантована ціною небезпечність її сусідів.

Найважливіша сила для захисту України - патріотична доблесть її громадян, які вірять, що суверенна і незалежна українська держава може краще виконувати свої обов'язки перед ними. Політичні реформи, які зміцнюють їхню віру, можуть зробити більше для майбутнього незалежності України, ніж будь-яка військова техніка.

Таким чином, наша третя рекомендація полягає в тому, що Сполучені Штати повинні заохочувати українських лідерів повною мірою реалізувати реформи, які вони обіцяли втілити в життя у своїх передвиборних маніфестах, і забезпечити народ України підзвітним урядом, який буде краще служити їм у майбутньому.

Нас турбує, що прогрес у реалізації реформ настільки незначний навіть після того, як більшість проголосувала за проведення фундаментальних реформ під час останніх парламентських виборів в Україні. Сполучені Штати та їхні європейські партнери повинні нагадати президенту Петру Порошенку і прем'єр-міністру Арсенію Яценюку, що наша підтримка для ослабленої економіки України буде залежати від реалізації швидкої та ефективної програми реформ у цій державі".

Джерело: VoxUkraine

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини