RU

Як іде розслідування смертей Небесної Сотні: інфографіка

27.02.2015, 17:05
Як іде розслідування смертей Небесної Сотні: інфографіка - Фото
0cabfeef10ae22c1082d7ca7048825af.jpg
На думку представників громадських ініціатив та адвокатів постраждалих героїв Небесної сотні, реальний стан з розслідуванням злочинів проти Євромайдану можна охарактеризувати як "рік безкарності". Про це йдеться в оприлюдненому правозахисниками звіті про результати розслідування.

"Якщо говорити про розслідування вбивств протестувальників у січні-лютому 2014 року, то відсутність достатнього технічного забезпечення, зволікання з кваліфікацією дій осіб, заарештованих ще в квітні 2014 року, саботаж МВС, умисне затягування судового розгляду, - це далеко не повний перелік недоліків слідства, які ми спостерігали в цих справах", - заявив адвокат потерпілих Павло Дикань.

Однак, за його словами, під час Євромайдану відбувалися й інші злочини. "Незважаючи на це, є провадження, де за цілий рік не відбулося ніяких зрушень у справі. Це і побиття людей під час подій 1 грудня на вулиці Банковій, і нанесення тілесних ушкоджень 24-м постраждалим при спробі штурму Майдану 11 грудня, і, на жаль, багато інших", - додав він.

Окрема частина звіту стосується розслідування по використанню ДАІ для переслідування учасників Автомайдану. На даний момент відкриті провадження стосовно працівників ДАІ, які безпосередньо складали підроблені документи. Більше 30 справ уже передано до суду, винесений 1 обвинувальний вирок. За фактами прийняття суддями неправосудних рішень відкрито 20 кримінальних проваджень, але прогрес є тільки в 2 справах.

"Завдяки тиску громадськості останнім часом прокуратура активізувалася. Ми позитивно оцінюємо дії слідчих щодо суддів Печерського суду Оксани Царевич і Віктора Кицюка і заяви Генерального прокурора про необхідність притягти до відповідальності осіб, які віддавали злочинні накази і контролювали їх виконання. Тепер справа за тим, щоб втілити ці заяви в життя", - зазначив адвокат Автомайдану Роман Маселко.

У той же час, правозахисники розкритикували організацію самого процесу розслідування справ Євромайдану. "Незважаючи на запевнення вищого керівництва держави у важливості ефективного розслідування всіх злочинів, скоєних під час системного і масштабного нападу на протестний рух, саме розслідування протягом тривалого часу було розосереджено по різним провадженням і здійснювалося різними органами слідства. Тому жоден слідчий або прокурор не мав уявлення про загальну картину розслідування і не міг встановити взаємозв'язки між епізодами. Тільки через 10 місяців після початку розслідування у складі Генеральної прокуратури України було створено управління спеціальних розслідувань як єдиний центр з розслідування всіх злочинів, скоєних у період протестних акцій в Україні. Але процесуальні строки розслідування добігають кінця, тому часу у нового управління залишилося небагато", - йдеться у звіті.

Натисніть для збільшення

Як іде розслідування смертей Небесної Сотні: інфографіка


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини