Ввести візовий режим з Росією дуже складно - МЗС

31.05.2017, 14:11
Ввести візовий режим з Росією дуже складно - МЗС - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

У випадку введення візового режиму з Росією необхідно враховувати політичні, юридичні та технічні складові. Про це заявила представник Міністерства закордонних справ Мар'яна Беца, повідомляє агентство УНІАН.

"Питання введення візового режиму з Російською Федерацією, дійсно, є надзвичайно складним. МЗС буде готовий до введення, якщо буде прийнято відповідне політичне рішення", - сказала Беца.

Вона зазначила, що необхідно буде з урахуванням певних факторів "дуже виважено і збалансовано підходити до нашої стратегії щодо візового режиму з РФ". Беца вважає, що в першу чергу треба враховувати, що в Росії перебувають 3-4 млн громадян України, наголосивши, що "треба розуміти, що у нас є територія Крим, тимчасово окупована, тобто, як тоді буде діяти в'їзд на територію Криму , якщо Росія введе дзеркальні заходи - теж візовий режим". "Це ж все-таки наша територія, ми ж не будемо в'їжджати туди за візами", - додала вона.

"Третє питання, також дуже важливе, - це неконтрольована ділянка кордону, яка існує і по якій Росія продовжує поставляти зброю, найманців і техніку на непідконтрольну територію", - сказала Беца. "Тут дуже багато аспектів, які треба врахувати. Є також аспект технологічний, або технічний, що має відношення до МЗС. Міністерство закордонних справ має бути також, якщо буде прийнято відповідне політичне рішення, підготовленим технологічно", - наголосила вона.

Беца нагадала, що Україна в РФ має п'ять дипломатичних представництв: посольства, два генконсульства і два консульства. "І звичайно, якщо вводиться візовий режим, нам потрібно буде набагато більше людей, набагато більше співробітників, які працюватимуть в Росії, для того, щоб надати візу. Також буде потрібна і технічна база, і матеріальна база, нам будуть потрібні додаткові кошти", - пояснила вона. "Насправді, це питання не таке просте, воно має дуже багато складових, як політичних, юридичних, так і технічних", - підсумувала Беца.

22 травня 2017 року спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що для розгляду введення візового режиму з РФ необхідно спочатку провести політичні консультації в парламенті і узгодити законопроект з усіма фракціями.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ОлигархиРоттердам+: формула любви за 39 млрд грн. История от НАБУ, как спасали империю Ахметова