RU

Вся правда про газ. Ющенко озвучить Україні свою версію

13.01.2009, 14:32

У вівторок, 13 січня, відбудеться прес-конференція Президента України Віктора Ющенка.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі глави держави, основна тема прес-конференції - ситуація навколо поставок в Європу російського природного газу.

Нагадаємо, сьогодні Європа заявила, що незважаючи на те, що російський "Газпром" після восьмої години ранку за європейським часом почав відновлювати поставки газу в ЄС через Україну, поставки блакитного палива пробуксовують. Як повідомляє чеське інформаційне агентство "CTK" із покликанням на власне джерело в Єврокомісії, Російська Федерація направляє по трубопроводу настільки обмежену кількість газу, що його рух територією України в Європу стає практично неможливим.

У свою чергу, заступник голови правління російського концерну Олександр Медведєв заявив, що Україна блокувала всі дії "Газпрому" із транзиту газу в Європу. У концерну немає фізичної можливості здійснювати транзит газу через територію України, - сказав він. "Це йде всупереч усіх домовленостей, підписаних напередодні", - відзначив О.Медведєв. В таких умовах, за його словами, "у нас немає фізичної можливості здійснювати транзит газу через територію України. Відповідальність за це лежить повністю на українській стороні". Крім того, О.Медведєв заявив, що Росія проінформувала Єврокомісію про неможливість забезпечувати транзит газу в Європу через Україну. "Я говорив на цю тему з представниками Єврокомісії, які охарактеризували ситуацію як форс-мажор", - сказав він.

"Нафтогаз України" не допустив міжнародних спостерігачів у диспетчерське управління, повідомило джерело у міжнародній комісії з моніторингу. "Стан газотранспортної системи України на кордоні з Росією може бути достовірно оцінений тільки в об'єднаному диспетчерському управлінні НАК "Нафтогаз України" у Києві, - сказав він. - Однак, міжнародних спостерігачів туди не пустили".

Про останні події читайте у статті "Україна-Росія: тримай газову кишеню ширше" >>>
Про переможця кризи читайте в статті "Реальним переможцем газової війни став Кремль?">>>

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини