ВСУ суду не потрібно впливати на Конституцію, - заступник голови

ВСУ суду не потрібно  впливати на Конституцію, - заступник голови - Фото
15.03.2013, 12:55

Єдина держава, де Верховний суд має законодавчу ініціативу - це Росія, Україна від цього відмовилася в 1996 році, заявив Романюк

Верховний суд України (ВСУ) не повинен мати права законодавчої ініціативи, сказав сьогодні в ході форуму Правосуддя в Україні: реалії та перспективи перший заступник голови ВСУ Ярослав Романюк.

Романюк нагадав, що зараз в Конституційній асамблеї розглядається можливість надання Верховному суду права законодавчої ініціативи. "Судова влада повинна бути арбітром між законодавчою і виконавчою владою. Законодавча ініціатива і проходження законопроекту через парламент за своєю природою є політичним процесом, який передбачає досягнення політичних домовленостей. Таким чином, ВСУ буде втягнутий у політичну боротьбу. Це неприпустимо", - зазначив Романюк, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ

Романюк наголосив, що єдина держава, де Верховний суд має законодавчу ініціативу - це Росія, Україна від цього відмовилася в 1996 році.

Нагадаємо, раніше спікер Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що потрібно поставити питання про включення ЗСУ до переліку суб'єктів, які  можуть пропонувати зміни до Конституції.
Популярне