RU

ВСУ пропонує побудувати в Україні трирівневу судову систему

03.10.2014, 12:32
ВСУ пропонує побудувати в Україні трирівневу судову систему - Фото
952b852d9dd50095cae2b55fce766185.jpg
Верховний суд України пропонує ліквідувати суди адміністративної та господарської юрисдикції і побудувати в Україні трирівневу судову систему. Про це журналістам повідомив глава ВСУ Ярослав Романюк, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Позиція Верховного суду зводиться до того, що судову систему треба спростити, зробити її зрозумілішою та доступнішою для звичайного громадянина. В районі, за нашою пропозицією, повинен бути один суд, в якому будуть судді, що спеціалізуються на розгляді господарських, адміністративних спорів, кримінальних і цивільних справ. На рівні області має бути один апеляційний суд з декількома палатами - у цивільних, кримінальних, адміністративних і господарських справах. А на рівні держави повинен бути один касаційний суд, яким, на наше переконання, має стати Верховний суд України", - сказав він.

За словами Романюка, це дозволить людям вирішувати судові суперечки на місцях, а не їздити в обласні центри чи через кілька областей до судів спеціалізованих юрисдикцій. "Тобто, суд стане максимально наближеним до громадянина, і звернення в нього стане зрозумілим і простим. І не треба буде з'ясовувати, який суд має розглядати ту чи іншу справу - загальний, адміністративний або господарський, і де саме він знаходиться", - сказав він.

Романюк також пропонує ввести певні обмежувальні механізми для звернення громадян до суду, оскільки спори деяких категорій можуть дозволяти інші органи влади. "Не всі справи обов'язково мають вирішуватися в суді", - сказав він.

"У 2012-2013 роках суди розглянули по чотири мільйони справ, а в 2011 - вісім мільйонів справ. Для прикладу, суди Китаю розглядають на рік вісім мільйонів справ, але яка кількість населення в Китаї і в Україні. В США, де кількість населення 310 мільйонів, з року в рік розглядають приблизно по три мільйони справ... Навантаження в середньому на суддю в Україні становить 70 справ на місяць", - підкреслив глава ВСУ.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини