RU

Вступ Росії до СОТ не вплине на газові перемовини

02.12.2008, 10:16

Вступ Росії до Світової організації торгівлі не полегшить щорічні українсько-російські газові перемовини. Таку думку в інтерв'ю "Deutshe Welle" висловив заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький.

Він спростував інформацію про те, що Україна відмовилася від двосторонніх перемовин щодо вступу Росії в СОТ. Навпаки, стверджує В.П'ятницький, Україна активно веде діалог з росіянами про уніфікацію санітарних і фітосанітарних норм, технічне регулювання, захист інтелектуальної власності. У цих перемовинах Україна не здає свої позиції, однак не має наміру шантажувати Росію вступом до СОТ, зазначив П’ятницький.

"На шантажеві відносин не будують. Краще погані правила, ніж їхня відсутність. Ми зацікавлені в тому, щоб Росія стала членом СОТ і повністю виконувала всі правила організації. Ми їх виконуємо", - заявив заступник міністра.

П’ятницький допускає, що перемовини про приєднання Росії до СОТ закінчаться не раніше 2010 року. Після цього Україні буде легше вести торгівлю з північним сусідом. Однак і тоді, всупереч тому, що газ також є товаром, купувати українцям у росіян блакитне паливо буде не дуже легко, заявляє представник Мінекономіки. Всупереч політизації "газового питання", на подальші двосторонні відносини в газовій сфері буде впливати і те, що Росія не є членом Європейської енергетичної хартії.

Про ситуацію на газовому ринку у статті "Газовий борг загруз в ультиматумах">>>

Усе про газові проблеми України>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини