Всесвітній конгрес українців закликав не закривати українські школи

09.03.2011, 09:30
Всесвітній конгрес українців закликав не закривати українські школи - Фото
3144374cde6331304b2f0b0b08954163.jpg

Всесвітній конгрес українців стурбований загрозою закриття українських шкіл у Луганській і Донецькій областях. Президент конгресу закликав владні структури України припинити "нищівний курс щодо україномовної освіти"

Всесвітній конгрес українців закликав не закривати українські школи

Всесвітній конгрес українців (ВКУ) закликає органи влади не закривати школи з українською мовою навчання. Про це йдеться у заяві конгресу.

"Всесвітній конгрес українців висловлює глибоку стурбованість у зв'язку із загрозою закриття у Луганській і Донецькій областях ряду навчальних закладів з українською мовою навчання, зокрема українських шкіл N77 і N44 в Макіївці, N19 - у селищі міського типу Гірник, N3 - у Лисичанську, N15 - у Червоному Промені, N111 і Українському гуманітарному колегіумі у Донецьку, про що представлена інформація в українській пресі", - сказано у документі, який цитує УНІАН.

У ВКУ зазначають, що, "мотивуючи свої дії так званою оптимізацією шкільної мережі, нестачею фінансування і неукомплектованістю відповідних шкіл учнями, владні структури України планують закрити українські школи в Луганській і Донецькій областях. Це позбавить школярів права навчатися державною мовою".

"Всесвітній конгрес українців закликає владні структури України припинити нищівний курс щодо україномовної освіти у Луганській і Донецькій областях і діяти згідно зі ст. 10 Конституції України, в якій передбачено, що державною мовою в Україні є українська і що держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови у всіх сферах громадського життя на всій території України", - зазначив президент ВКУ Євген Чолій.

Нагадаємо, Партія регіонів відкидає обвинувачення у тому, що закриває україномовні школи. Також Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що Міносвіти не закрило жодної школи, оскільки не має на це права.

Раніше повідомлялося, що до кінця 2011 року в Донецькій області збираються оптимізувати навчальні установи і закрити 26 шкіл. Таке рішення прийняли на основі "аналізу демографічної ситуації, наповнюваності шкіл, стану і матеріально-технічної бази будівель, витрат на їхнє утримання в умовах недостатнього фінансування галузі і географічного розміщення".

У свою чергу, начальник управління освіти Луганської міської ради Валентина Кияшко наголосила, що в Луганську всі, хто хоче навчатися в українських класах, мають цю можливість.

Освіта: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта - КЛУБ 4 ЛАПИСобаче офісне життя