RU

Всесвітній конгрес українців закликав не закривати українські школи

09.03.2011, 09:30
Всесвітній конгрес українців закликав не закривати українські школи - Фото
3144374cde6331304b2f0b0b08954163.jpg

Всесвітній конгрес українців закликав не закривати українські школи

Всесвітній конгрес українців (ВКУ) закликає органи влади не закривати школи з українською мовою навчання. Про це йдеться у заяві конгресу.

"Всесвітній конгрес українців висловлює глибоку стурбованість у зв'язку із загрозою закриття у Луганській і Донецькій областях ряду навчальних закладів з українською мовою навчання, зокрема українських шкіл N77 і N44 в Макіївці, N19 - у селищі міського типу Гірник, N3 - у Лисичанську, N15 - у Червоному Промені, N111 і Українському гуманітарному колегіумі у Донецьку, про що представлена інформація в українській пресі", - сказано у документі, який цитує УНІАН.

У ВКУ зазначають, що, "мотивуючи свої дії так званою оптимізацією шкільної мережі, нестачею фінансування і неукомплектованістю відповідних шкіл учнями, владні структури України планують закрити українські школи в Луганській і Донецькій областях. Це позбавить школярів права навчатися державною мовою".

"Всесвітній конгрес українців закликає владні структури України припинити нищівний курс щодо україномовної освіти у Луганській і Донецькій областях і діяти згідно зі ст. 10 Конституції України, в якій передбачено, що державною мовою в Україні є українська і що держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови у всіх сферах громадського життя на всій території України", - зазначив президент ВКУ Євген Чолій.

Нагадаємо, Партія регіонів відкидає обвинувачення у тому, що закриває україномовні школи. Також Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що Міносвіти не закрило жодної школи, оскільки не має на це права.

Раніше повідомлялося, що до кінця 2011 року в Донецькій області збираються оптимізувати навчальні установи і закрити 26 шкіл. Таке рішення прийняли на основі "аналізу демографічної ситуації, наповнюваності шкіл, стану і матеріально-технічної бази будівель, витрат на їхнє утримання в умовах недостатнього фінансування галузі і географічного розміщення".

У свою чергу, начальник управління освіти Луганської міської ради Валентина Кияшко наголосила, що в Луганську всі, хто хоче навчатися в українських класах, мають цю можливість.

Освіта: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини