RU

Вселенський патріарх звернувся до українців з приводу автокефалії

14.11.2018, 13:27
Вселенський патріарх звернувся до українців з приводу автокефалії - Фото
Варфоломей I (фото - Getty Images)

З нагоди майбутньої 85-ї річниці Голодомору в Україні Вселенський патріарх Варфоломій звернувся до українського народу і розповів, чому було прийнято рішення надати автокефалію Українській православній церкві. Його заяву опублікував сайт УПЦ в США.

"Щорічно... Константинополь в молитві згадує Голодомор українського народу, трагічну і нелюдську подію 1932-1933 років, коли незліченна кількість людей загинула від умисного та жорстокого голоду", - пише Варфоломій.

За словами Вселенського патріарха, ця трагедія "вписується в число інших злодіянь проти людства в ХХ столітті - самому насильницькому в історії".

Церква, пише Варфоломій, "не терпить несправедливості або будь-якої сили, яка підриває соціальну згуртованість", і тому "немислимо, щоб вона залишалася байдужою під час, коли український народ страждає і шукає рішення церковних проблем, що мучили їх століттями".

З цих же причин, додав священнослужитель, Вселенський патріархат надав автокефалію всім місцевим церквам.

"Синод так само вирішив надати автокефалію православній церкві в Україні", - підкреслив він.

Читайте також: Названо єдиного ієрарха УПЦ МП, хто був проти демаршу церкви

12 жовтня 2018 року Вселенський патріархат заявив, що Варфоломій продовжує процедуру надання томосу про автокефалію УПЦ. Знято анафему предстоятеля УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія. Вирішено, що Київська митрополія передана Москві незаконно. РПЦ прийняла рішення розірвати євхаристійне спілкування зі Вселенським патріархатом, а її глава Кирило заявив, що Константинополь "впав в розкол". У нього поскаржилася на Варфоломія Папі Римському, а деякі в РПЦ чекають смерті Вселенського патріарха - "помре і все повернеться до норми".

LIGA.net підготувала короткий словник основних церковних термінів, які в останні дні і місяці стали частіше використовуватися священнослужителями і ЗМІ.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини